9. Sınıf Tarih dersi Biryay Kitap Cevapları sayfa 194-195-196-197-198 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Mayıs 31, 2015

9. Sınıf Tarih dersi Biryay Kitap Cevapları sayfa 194-195-196-197-198

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
9.sınıf Tarih Dersi Biryay Yayınları Cevapları Sayfa-150-151

9. Sınıf Tarih dersi Biryay Kitap Cevapları sayfa 194-195-196-197-198

2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılında Tarih Ders Kitaplarından 9. Sınıf Tarih Kitabı BİRYAY Yayınları Ders Kitabı Cevapları değişti. Bu sebeple Bu Tarih Dersi ile Alakalı Dökümanların yenilenmesi gerekiyor. Özellikle Tarih Kitabı Cevaplarının yenilenmesi gerekiyor. Çünkü Sayfa numaraları ve Sorular tamamen değişik tarzda hazırlanmış. 9. Sınıf Tarih dersi Biryay Kitap Cevapları sayfa 194-195-196-197-198nı Eğitim öğretim yılı boyunca Buradan takip edebilirsiniz. Bir önceki sene kullandığımız kitapta Ünite sonu değerlendirmelerin cevapları kitapta bulunmuyordu. Bu sebeple Ünite sonu değerlendirmelerinin cevaplarınıda veriyorduk. Fakat baktığınız zaman göreceksiniz ki ünite sonu değerlendirme çalışmalarının cevapları kitabın en arkasında mevcuttur. 

9. Sınıf Tarih Kitabı BİRYAY Yayınları Ders Kitabı Cevapları sitemizde yayınlanmıştır. Öğrencilerimizin derslerine yardımcı olmaya devam ediyoruz. Kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını sitemizde yer almaktadır. Çalışma kitabı cevapları aşağıda sistemli olarak listelenmiştir. Cevap anahtarını arayanlar aşağıdaki sayfa numaralarıyla istediği sayfadaki cevapları inceleyebilirler. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. 9. Sınıf Tarih dersi Biryay Kitap Cevapları sayfa 194-195-196-197-198nı lütfen buradan kontrol ediniz, buradan bakıp aynısını yazmak öğrenmeniz açısından faydalı olmayacaktır.

NOT: AŞAĞIDA 9. Sınıf Tarih Kitabı BİRYAY Yayınları Ders Kitabı Cevapları YAYINLANMAKTADIR. EKSİK SAYFALARI YORUM KISMINDA YAZARAK YAYINLANMASINI İSTEYEBİLİRSİNİZ.

9.sınıf tarih ders kitabı

9. Sınıf Tarih dersi Biryay Kitap Cevapları sayfa 194
SORU:  Avrupa’nın ekonomik durumunun Haçlı Seferlerinin düzenlenmesindeki rolünü araştırınız.
CEVAP: Avrupanın eknomik durumu bu dönemde son derece kötüdür. Onların inanışına göre ise doğu medeniyetleri zenginlik içerisindedir. Bu sebeple haçlı seferlerinin nedenlerinden birisi de ekonomik nedenlerdir.

SORU: Yanda verilen kavramlar size neleri çağrıştırmaktadır?

Kluni Tarikatı : Bir Hristiyan tarikatıdır.

Kontluk  : Orta çağda avrupada kurulmuş kççük devletlere kontluk denilir.
Papa:  Hristiyanlığın katolik kilisesinin ruhani lideri.
Senyör: Ortaçağ Avrupasında toprağı olan derebeyi.
Şövalye: Kendine has zırhlı giyimi olan savaşçılara verilen ad.

SORU: Bizans İmparatorunun Türklere karşı papadan yardım istemesinin nedenleri nelerdir?
CEVAP: Kendi gücünün yetmemesi ve Türkleri durduramamasıdır.
SORU: Papanın Bizanslıların teklifine olumlu yaklaşmasının amacı ne olabilir?
CEVAP:Aslında Bizans Ortodoks mezhebindendir. Fakat pap katoliktir. Ortadokslar üzerinde de etki sahibi olmak için bu teklifi kabul etmiştir.
SORU: Haçlı Seferlerinin dinî sebepleri arasında yer alan ve Hristiyanlarca kutsal sayılan yerler nerelerdir?
CEVAP:Kudüs Antakya ve birde Urfa
9. Sınıf Tarih dersi Biryay Kitap Cevapları sayfa 195
SORU: Ticaret yollarının Müslümanların elinde olması Avrupalıları ekonomik yönden nasıl etkilemiştir?
CEVAP: Olumsuz Etkilemiştir. Çünkü doğudan yola çıkan mallar Avrupaya ulaşana kadar Daha pahalı hale geliyordu.


SORU: Derebeylerin Haçlı Seferleri’ne katılmasının nedenleri neler olabilir?

CEVAP:Haçlı seferlerinin nedenleri ne ise Derebeylerin katılma nedenleri de odur. Ekonmik beklentiler, macera arayışı, yeni topraklar ele geçirmek ve papanın güvenini kazanmak.
9.-Sınıf-Tarih-dersi-Biryay-Kitap-Cevapları-sayfa-195-1
SORU: Haçlılar neden Anadolu topraklarından geçmek istemişlerdir?

SORU: Haçlıların diğer seferlerde deniz yolunu kullanmalarının sebebi olarak neler söyleyebilirsiniz?

9. Sınıf Tarih dersi Biryay Kitap Cevapları sayfa 196
SORU: Haçlı Seferleri’ne genellikle yoksul ve işsiz kişilerin katılmasını gözönünde bulundurduğunuzda o günkü Avrupa’nın ekonomik durumu hakkında neler söyleyebilirsiniz?
9. Sınıf Tarih dersi Biryay Kitap Cevapları sayfa 198
SORU: Haçlı Seferleri sonunda Türklerin İslam dünyasında itibarlarının artmasının nedenleri sizce nelerdir?
SORU: Haçlı Seferleri sonunda Papa ve kiliseye olan güven neden sarsılmış olabilir?
SORU: Haçlı Seferlerinin Avrupa siyasi yapısı üzerinde etkileri neler olmuştur?


CEVAPLARI SAYFA SAYFA AŞAĞIDAN TAKİP EDİNİZYukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz Siz değerli öğrenci arkadaşlarımıza derslerinde yardımcı olmak adına çalışma kitabı cevapları ve ders kitabı cevapların sunuyoruz. Sitemizde çalışma kitabı cevaplarının yanı sıra ders kitabı cevapları da bulunmaktadır. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Bu sebeple farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde bulunmaktadır.

9. Sınıf Tarih Kitabı BİRYAY Yayınları Ders Kitabı Cevaplarında hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz.

9. Sınıf Tarih Kitabı BİRYAY Yayınları Ders Kitabı Cevapları ödevini Kopyala-yapıştır yapmak kimseye bir fayda sağlamaz. Kendi cümleleriniz sizi en iyi ifade edendir; kısa ve sade cümlelerle derdinizi anlatın. Uzun ödev yüksek not alır diye bir şey artık yok, o eskidenmiş. Asıl marifet sadede kısa ve öz biçimde gelebilmek ve anlatmak istediğinizi doğru bir şekilde kâğıda yansıtabilmektir. Ödev kolay okunur biçimde düzenlenmeli. Kapak, içindekiler sayfası, son kısımda referanslar ve varsa ekler bölümü mutlaka belirtilmeli. Ödevinizi sıkı bir imlâ kontrolünden geçirmenin faydası olur, zararı olmaz.

Sitemizdeki ziyaret etmiş olduğunuz yer alan 9. Sınıf Tarih Kitabı BİRYAY Yayınları Ders Kitabı Cevapları adlı yayında yukarıda yer alan sayfa numaralarından aradığınız sayfanın cevaplarını bulabilirsiniz. Unutmayınız ki verilen cevapların doğruluğunun kesin olmadığını cevaplarınızı kontrol etmeniz amacıyla eklendiğini belirtelim.

Yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. Şunu unutmayın; ki tüm cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı dikkate alınız. Yardıma ihtiyacınız olursa web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Size en kısa sürede dönülecektir. Derslerinizde başarılı olmanız dileğiyle.....