Alacakaranlık (Twilight) Kitap Özeti - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ocak 28, 2019

Alacakaranlık (Twilight) Kitap Özeti

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Alacakaranlık (Twilight) Kitap Özeti

Alacakaranlık (Twilight)
Yazar: Stephenie Meyer
Tür : Vampir-aşk (roman)
Kitap Hakkında: İlk defa 2005 yılında ciltli şekilde yayımlandı. Serinin ilk eseri Alacakaranlık Phoenix, Arizonadan Forks, Washingtona taşınır ardından orada Edward Cullen isimli vampire aşık olur. 17 yaşında olan Isabella “Bella” Swanın hayatında yeni bir dönem başlar.


Alacakaranlık serisi: Yeni Ay, Tutulma, Şafak Vakti, Geceyarısı Güneşi.
Özet

Isabella “Bella” Swan güneşli Phoenix, Arizona’dan yağmurlu Forks, Washingtona babası Charlie in yanına taşınır. Bunun nedeni annesi Renée beysbol oyuncusu sevgilisi Phil Dwyer’le evlilik yapmıştır. Annesi Bella’nın gelişine engel olmamıştır fakat seyahetlerinde kocasıyla olamayışına üzülmüştür. Bella durumun farkına varmış ve babasının evine Forksa taşınır. Ardından orada kısa sürede pek çok arkadaşı olur yanısısra okulun erkekleri Bella’nın kalbini çalmak için çabalarlar.

Okulda ilk gün Bella Edward Cullen adlı öğrencinin yanına oturur. Edward ilk andan itibaren Bella tarafından ilgisizlikle karşılanmış gibi görünür. Aile dostu olan Jacob Black, Bella’ya yerel kabile efsanelerini anlatır. Bella ,Edward ve ailesinin hayvan kanıyla beslenen vampirler olduğunu öğrenir. Edward önce Bella ile arasına mesafe koyar. Bunun nedeni Bella’nın kan kokusunun ona oldukça çekici gelmesidir. Daha sonraları Bella ve Edward aşkı başlar. Fakat bu sevginin beraberinde neler yaşayacaklarının farkında değillerdir.

Aşkları göçebe vampirlerin Forksa gelişi ve James’in Bella’yı spor amacıyla avlama düşüncesi ile kaos yaşanır. Cullenler Jamesi vazgeçirebilmek için Bella ve Edwardı ayırmak isterler. Ardından Bellayı saklanabilmesi için Phoenix’te bulunan bir otele yollarlar. Ardından Bella, James’in annesini yakaladığını ve ancak kendisini feda ederse annesini kurtarabileceğini telefonda söyler. Bella kabul eder ardından James Bella’ya saldırır fakat Edward ve Cullenler James’in elinden Bellayı kurtarır. Bella ‘nın elinin ısırıldığı fark edilir. Zehir onu vampire çevirmeden önce Edward zehiri emip buna engel olur. Forksa geri döndükten sonra mezuniyet gecesinde Bella Edward’a vampir olma isteğini söyler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder