Teknoloji Ne İşe Yarar? - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Haziran 26, 2018

Teknoloji Ne İşe Yarar?

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Teknoloji Ne İşe Yarar? 

Teknoloji ne işe yarar? Teknolojinin hayatımızdaki yeri, önemi, katkıları, yararları hakkında kısaca bilgi, yazı.


Teknoloji Ne İşe Yarar?
Günlük yaşamımızda teknolojiyi çok sık kullanıyoruz. Sabah kalktığımızda çayımızı demlerken, ekmeğimizi kızartırken, banyoda sıcak su kullanırken, işe veya okula metro veya araba ile giderken, telefon kullanırken, televizyon izlerken, radyo dinlerken kısacası her an.

Teknoloji Ne İşe Yarar?
Teknoloji Ne İşe Yarar? 

Teknolojik araçlar hayatımızı kolaylaştırır. Herşeyden önce bize büyük zaman kazandırır. Her yere yürüyerek gittiğimizi ya da kitapların hala elle yazıldığını düşünsenize. Ya da yıkanmak için veya yemek yapmak için sabah akşam ateş yakmak gerekseydi ne olurdu? Haberleşmek için ulak denilen haberciler kullanılsaydı, giysilerimizi ve ayakkabılarımızı elimizde dikseydik ve yazımızı hala tabletlere yazıyor olsaydık bütün gün bunlarla uğraşırdık herhalde. Teknoloji hem bize zaman kazandırıyor hem de daha rahat yaşamamızı ve dünyadan haberdar olmamızı sağlıyor.

Peki hiç zararı yok mu teknolojinin? Bilinçli olunmazsa çevreye zarar verebilir, insanların ölümüne neden olabilir. Nasıl mı? Çevreyi kirleten fabrikalar ve arabalar teknoloji ürünü değil mi? İnsanların ölümüne neden olan silahlar da öyle. Einstein atomu insanlara faydalı olsun diye bulmuştu. Ama kötü niyetli insanlar onu atom bombası yapımında kullanıp binlerce insanın ölümüne neden oldular.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder