8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Aralık 07, 2017

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 58 4. Ünite Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar Benim Naçiz Vücudum Bir Gün Elbet Toprak Olacaktır Etkinlik Metni Soruları ve Cevapları
Bu etkinlik sayesinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e bir mektup yazarak onun yaptıklarına karşı duygularımızı, düşüncelerimizi ve ona olan minnetimizi dile getireceğiz.

BENİM NAÇİZ VÜCUDUM BİR GÜN ELBET TOPRAK OLACAKTIR

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 58 Cevabı

Mustafa Kemal’in yaptıklarına ve yapacaklarına karşı kişisel nedenlerle inanmayan bazı kişiler, Erzurum Kongresi’nden itibaren birtakım olumsuz tutumlar sergilemişti. Aynı kişiler, Büyük Zafer’in kazanılmasından birkaç ay sonra da Mustafa Kemal Paşa’yı milletvekili seçilme hakkından yoksun bırakmak istemişlerdi. Ancak başarısız oldular. Amaçlarına ulaşabilmek için son ve korkunç bir çare kalıyordu: Mustafa Kemal’in ortadan kaldırılması.

Suçlular yakalanarak İstiklal Mahkemeleri’nde yargılandılar ve hak ettikleri cezaya çarptırıldılar. Mustafa Kemal, ulusunun duyduğu samimi üzüntüden etkilenerek ulusuna hitaben yaptığı bir konuşmada şu sözleri söyledi:

“Alçak girişimin benim kişiliğimden çok kutsal Cumhuriyetimize ve onun dayandığı yüksek ilkelere yönelik bulunduğuna şüphe yoktur. Benim ölümlü vücudum bir gün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır.”
(Yükseköğretim Kurulu, 2010: 244) (Sadeleştirilerek düzenlenmiştir.)

Türk ulusu da bu çirkin olayı bütün yurtta şiddetle kınadı. Vatandaşlar Mustafa Kemal’e, duygularını dile getiren binlerce telgraf ve mektup göndermişlerdir.

Siz de aşağıya, Mustafa Kemal’e yönelik duygularınızı dile getiren bir mektup yazınız.
Cevap:

ATA’ma…
Gözleri gök maviyi andıran, saçları altına çalan atam… Seni öyle çok özledim ki… Benim için, ailem için, yurdumun insanları için kısacası tüm ülkem için sayısız anlatılamayacak kadar çok şey yaptın. Cehalet çukuruna düşen ve bağımsızlığını kaybetmek üzere olan ülkemi bulunduğu karanlık çukurun içinden kurtardın ve bağımsızlık mücadelesi vererek bugünleri bizlere verdin.

Atam, ülkemiz için yaptığın her yenilik bir devrim oldu ve bize hem armağan hem de emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yaptığın her inkılapla bir adım daha yaklaştık. Türk milleti olarak hakkını ödeyemeyiz. İçimizdeki milli ulus ateşini yaktın ve arkanda binlerce Mustafa Kemal Atatürk bıraktın. Seni çok özlüyoruz. Bize emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve ilkelerini ebediyete kadar canımız pahasına koruyup kollamaya ant içtik ve sana söz verdik. Rahat uyu Atam…

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58
8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 55

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 58

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder