8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Aralık 07, 2017

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 57 4. Ünite Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar Şeyh Sait Ayaklanması Etkinlik Metni Soruları ve Cevapları
Cumhuriyet yeniliklerine karşı yapılan büyük isyanlardan birisi de Şeyh Sait Ayaklanması olmuştur. Bu etkinlik kapsamında bu ayaklanmanın nedenlerini, sürecini ve etkilerini inceleyerek kavramış olacaksınız.

ŞEYH SAİT AYAKLANMASI

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 57 Cevabı

Şeyh Sait Ayaklanması’nı aşağıdaki bölümlere ilgili başlıklar çerçevesinde değerlendiriniz.

AYAKLANMANIN NEDENLERİ:
Cevap:
Ülkede yapılmak istenen bir çok yenilik hareketinin belirli bir kesim tarafından istenmemesi,
Yenilik karşıtı kişilere bazı kişiler tarafından ümit verilmesi,
Uzun yıllar boyunca Doğu Anadolu bölgesinin göz ardı edildiği düşünülmesi,
Yeni devlet modelinin toprak ağalarının çıkarlarına uymaması,
İngiltere’nin Musul’u Türkiye’ye vermek istememesi ve Irak ile Türkiye arasında tampon görevi gören Kürt devleti kurma ideali Şeyh sait ayaklanmasına ortam hazırlayan nedenlerdir.

AYAKLANMA SONUCU ALINAN ÖNLEMLER:
Cevap:
Bölgesel olarak seferberlik ilan edilmiştir.
Caydırıcı olan en sert tedbirler alınmıştır.
Tüm yetki İsmet Beye verilmiştir.
Suçluların yargılanması için İstiklal mahkemeleri kurulmuştur.
Takrir-i Sükun Kanunu çıkarılmıştır.

AYAKLANMANIN ULUSAL VE ULUSLARARASI ETKİLERİ:
Cevap:
Ayaklanma zor olsa da bastırılmıştır.
Türk ordusu büyük bir zorluğun içine girerken İngiltere, Musul için avantaj elde etmiştir çünkü Musul ve Kerkük bu ayaklanma sonucunda kaybedilmiştir.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57
8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 57

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder