Çizgili Elbise Modelleri - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Kasım 26, 2017

Çizgili Elbise Modelleri

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Çizgili Elbise Modelleri

Çizgili elbiseler, zamansız olduğu gibi kolay şıklık yakalamanızı sağlayan kıyafetlerdir. Peki yeni moda çizgili elbiseler neler, çizgili elbise modelleri nasıl giyilir, nasıl kombinlenir? İşte, 2016 kadın modası içinde yeni moda çizgili elbise modelleri

2016 bahar ve yaz sezonu için en trenddesenlerden biri kesinlikle çizgiler. Çizgili desen için aslında modası geçmeyen, klasiklerden biri haline gelen bir desen modeli diyebiliriz. Sadece elbise modelleriüstünde değil, gömlekler, pantolonlarüstünde sıklıkla gördüğümüz desenlerden biri. Ancak konumuz bahar ve yaz ayları olduğunda akla gelen ilk giysilerden biri kuşkusuz elbise modelleri oluyor. İşte, 2016 kadın modası içinde yeni moda çizgili elbise modelleri

Çizgili elbiseler zamansız olduğu gibi kolay şıklık yakalamanızı sağlayan kıyafetlerdir. Klasik, spor, vintage veya bohem… Stiliniz hangisi olursa olsun, tarzınıza uygun çizgili elbise bulabilir, kendi stilinize kolaylıkla adapte edebilirsiniz. Çizgili elbise modelleri günlük kullanım için oldukça uygun oldukları gibi, işe giderken giymek için de tercih edilebilirler. Haftasonu stili için veya gece dışarı çıkarken de çizgili elbiseleri kullanabilirsiniz.

Çizgili Elbise Modelleri
Çizgili Elbise Modelleri

Çizgili elbise modelleri denildiğinde ilk akla gelen siyah beyaz çizgili elbiseler olsa da geçen yıldan beri bu kanı biraz değişti diyebiliriz. Siyah – beyaz gibi klasik çizgilerin yerini daha çok lacivert beyaz çizgiler aldı denilebilir. Ancak lacivert-beyaz bile bir süredir geride kaldı. Bu bahar veya yaz sezonunda daha renkli ve farklı çizgili elbiseler ile karşılaşmaya hazır olun.

2016 çizgili elbise modelleri 4

Çizgili elbise modelleri nasıl giyilir, nasıl kombinlenir?
“Çizgili kıyafetler nasıl giyilir?” sorusunun cevabı aslında 2 ayrı açıdan verilmeli. Bir tanesi vücut şekline uygun olması gerektiği yönü, diğeri de elbette çizgili kıyafetleri nasıl kombin edilmeli tarafı.

Çizgili kıyafetler için dikkatli olmanız ve bilmeniz gereken elbette yatay çizgilerin sizi olduğunuzdan geniş göstereceğidir. Bu her zaman kötü değildir. Yani üst bedeniniz çok inceyse ve görüntü olarak vücudu dengelemek istiyorsanız, üst bölümde yatay çizgileri kullanabilirsiniz. Diğer yandan vücudun alt bölgesi genişse elbette yatay çizgileri değil, dikey çizgileri kullanmalısınız. Ancak bu noktada uyarmam gereken bir diğer konu çizgileri kalınlığı. Çizgilerin kalın olması, olduğunuzdan daha kalın veya kilolu görünmenize sebep olabilir. Bu yüzden dikkatli kullanmakta fayda var.

2016 çizgili elbise modelleri 2

Son zamanlarda çizgili elbise modelleri içinde öne çıkan daha ince çizgiler aslında. Ben de böylesi ince çizgilerin daha zarif olduğunu düşündüğümden elbisere daha çok yakıştırıyorum. Ayrıca yazının başında da söylediğim gibi kırmızılar, toprak tonları, yeşiller çizgili elbise modelleri içerisinde görebileceğimiz detaylardan

Çizgili elbise modelleri hem sportif şekilde hem de daha klasik modelde kombinlenebilir. Özellikle yaz aylarında sezonun modası platform topuklu espadriller ile rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Kıştan bahara geçtiğimiz şu günlerde kısa botlar ve uzun salaş hırkalarile bohem bir stil yakalayabilirsiniz.

Çizgili elbiseleri kombinlerken ayakkabı, çanta veya takı gibi aksesuarlarınızda neon renklere yer verebilirsiniz. Ancak üzerinizde deseni itibariyle yeteri kadar hareketli bir elbise modelitaşıdığınız için ayakkabı ve çanta gibi detayları tek renk tercih etmekte fayda var. Ofise giderken stilettolar ile ofis şıklığı yakalayabilir, oxford ayakkabılar veya spor ayakkabılar ile de hafta sonu stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder