23 Nisan Konuşma Metinleri - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Haziran 01, 2014

23 Nisan Konuşma Metinleri

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
23 Nisan Konuşma Metinleri


23 Nisan Konuşma Metinleri

23 Nisan Konuşma Metinleri sayfamıza hoşgeldiniz. Konuşma metnini vermeden önce 23 Nisan ve çocukluğum hakkında bahsetmek istiyorum. Öncelikle 23 Nisanda Konuşma yaparmıydık hatırlamıyorum ama çok eğlenceli bir 23 Nisan törenigeçirdiğimizi hatırlıyorum. 23 Nisan törenlerinde öncelikle her sene heyecanla beklediğimiz küçük beceri yarışmaları düzenlerdik. Çuval yarışı, Yumurta yarışı, Yoğurt yeme yarışı ki çok kirlendiğimizi hatırlıyorum ve bir çok yarışı heycanla gerçekleştirirdik. Tahta kaşıkta pişmiş yumurta yarışı çok eğlenceli olurdu. Zaten Çiğ yumurtanın taşınmasını düşünemiyorum bile. 
Şiirler okurduk. Bu gün 23 Nisan – Neşe doluyor insan diye devam eden şiir hafızalarımıza kazınmıştı. Annelerimizin bu güne 23 Nisan Konuşma Metinleriözel yaptığı kuru yemişler soğan kabuğu ile kaynatılmış kıpkırmızı haşlanmış yumurtalar unutamadığım diğer hatıralardır. En çok ise Ramazan Orucu 23 Nisana denk gelmişti ve tüm yukarıda saydığım yiyecekleri yiyememiştim. 
Lafı fazla uzatmadan 23 Nisanda kullanılmak üzere ; 23 Nisan Günün Anlam ve önemini belirten konuşma, 23 Nisan ÖğrenciKonuşması, 23 Nisan Öğretmen konuşması gibi bir çok alanda kullanabileceğiniz konuşma metinini yayınlıyorum. Konuşma metni bana ait değildir. Alıntıdır. Tekrardan düzenleyerek ve örnek alarak kendi konuşma metninizi hazırlayabilirsiniz. 
23 Nisan Günün Anlama ve Önemini belirten konuşmayı genelde bir öğretmen yapar ama Öğrencide yapabilir. Aşağıdan kopyalayarak kullanabilirsiniz. 
23 Nisan Günün Anlam ve Önemini Belirten konuşma Metni


Değerli Meslektaşlarım, Sayın Misafirler ve Sevgili Öğrenciler;
Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin … yılını kutluyoruz.
23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır.
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Türk milleti, dün olduğu gibi, bugünde Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar varolabilmektir.
Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.
Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder