Süt Parası İnternet Üzerinden Başvuru - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Şubat 16, 2019

Süt Parası İnternet Üzerinden Başvuru

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Süt Parası İnternet Üzerinden Başvuru

Anasayfa » Doğum Yardımı » Süt Parası İnternet Üzerinden Başvuru
 Süt Parası İnternet Üzerinden BaşvuruSüt parası annenin bebek doğduktan sonra talep ettiği belirli evraklar dahilinde ve kurallar çerçevesinde verilen bir nakdi yardımdır. Süt parası için internetten başvuru halkımızın bildiği en büyük yanlışlardan biri olan süt parası yardım dilekçesinin internetten başvuru ile iletilme şansı maalesef yoktur. Hal böyle olunca bu kadar önemli bir konunun netleştirilmesi açısından bizlerde böyle bir yazı hazırladık. Eğer devletin bu konuda herhangi bir değişikliğe gitme durumu olursa bunu da sizlere belirteceğimizden şüpheniz olmasın.

Eğer bu yardımdan farklı yollarda yararlanmak isterseniz bunu tabi ki sizlere şu şekilde açıklayabilirim. Öncelikle gerekli evrakları hazırlayıp Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Süt parası bilindiği gibi doğum öncesi ve doğum sonrası adıyla iki kısma ayrılmaktadır. 8 hafta öncesi ve 8 hafta sonrası şeklinde düzenlenen bu kısım çoklu gebelik durumda 10 hafta öncesi 8 hafta sonrası şeklinde düzenlenmiştir Yani gebelik türünden biri 16 hafta iken diğeri 18 hafta olarak ayarlanmıştır. Bu durum haricinde eğer anne doğum önce raporu farklı tarihlerde alırsa erken aldığı takdirde bu rapordan geri kalan haftalar doğumdan sonra da kullanılabilir. Örneğin; 3 hafta doğumdan önce iken 13 hafta doğumdan sonra veya çoklu gebelikte 4 hafta doğumdan önce iken 14 hafta doğumdan sonra şeklinde kullanılabilir.

Süt Parası  Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?
Başvuru için doğum raporu
Dilekçe
Annenin Kimlik ve Fotokopisi
Bebeğin Kimlik ve Fotokopisi
Babanın Kimlik ve Fotokopisi(Anne başvuru şartlarını sağlayamıyorsa)
Süt Parası Başvuru Dilekçesi
sut parasi


sut parasi

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI…..…………Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne

…..…………Sosyal Güvenlik Merkezine

…./…./20… tarihinde doğan çocuğumdan dolayı tarafıma emzirme ödeneği verilmesini arz ederim.

.…/.…/20…

Adı Soyadı İmza
T:C Kimlik No
Adres
Telefon
Benzer İçerik:  2019 Emzirme Ödeneği (Süt Parası) Başvuru ve Şartlar
Ekler

1) Doğum Raporu 1 adet asıl, 1 adet fotokopi

2) Bebeğin doğduğu tarihli, sigortalıya ait 120 günü olan vizite kağıdı.

3) Evlenme cüzdanının 4 ve 5 inci sayfasının fotokopisi. (Alıntılanmıştır.)

Evraklar hazırlandıktan sonra aşağıda belirtilen dilekçe örneğini doldurarak kuruma gidip başvuruda bulunabilirsiniz. Belirli bir süreçten sonra evraklar tam ise eksik bir belge bulunmuyor ise finansal yardım almanızda bir engel yoktur. Aksi takdirde bu yardımı alamaz iseniz evrakları kontrol edip tekrar düzenleyip başvuruda bulunabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder