Üç Silahşörler Kitap Özeti (Alexandre Dumas) - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ocak 31, 2019

Üç Silahşörler Kitap Özeti (Alexandre Dumas)

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Üç Silahşörler Kitap Özeti (Alexandre Dumas)

Kitabın Adı: Üç Silahşörler
Yazarı: Alexandre Dumas
Sayfa Sayısı: 136
Yayın Evi: Remzi Kitap Evi
Yayın Tarihi 2006
Kitabın Türü-Bölümü: Çocuk Klasikleri – Kurgu
Orijinal Adı: Les Trois Mousquetaires
ISBN: 9789751411563Orijinal Dil: Fransızca

Alexandre Dumas’ın büyük bir üne kavuşmasını sağlayan, en çok sevilen eseri Üç Silahşör kitabı yayınlandığı zamandan itibaren büyük bir beğeniyle okunmuş ve defalarca kez filmlere, çizgi filmlere uyarlanmış bir eserdir. Fransız yazar Alexandre Dumas’ın bu eseri birçok dilde defalarca basılmıştır. Eserin İngilizce adıyla birçok film uyarlamasına gidilmiştir (The Three Musketeers) Kitabın adı her ne kadar Üç Silahşörler olsa da sıradan bir gidişatı olan üç silahşörün arasına katılan Dartanyan ile birlikte hareketlilik kazanan bir silahşör grubunun maceraları anlatılmaktadır.


Üç Silahşörler Kitap Özeti
Fransa Kralı ile Kardinal’in araları açıktır. Durum oldukça karışıktır. Bu sıralarda babasının kendisine biçtiği rolle birlikte kendi yoluna giden Dartanyan, ilginç atı, uzun  kılıcı ile birlikte yola çıkmıştır. Babasının amacı kralın silahşörlerinden birisi olmaktır fakat bu amacına ulaşamamıştır.

Babasından aldığı tavsiye mektubunu kralın en iyi silahşörü ve muhafızı olan Mr. Treville’ye verecek ve onun hizmetine girerim diye düşünen Dartanyan sonrasında Mr. Treville’yi bulur ve ondan başkasından emir almayacağını, kimseye boyun eğmeyeceğini söyler.

Birtakım gelişmeler sonucu Dartanyan kralın silahşörlerinden Atos, Potos ve Aramis ile tek başına üç ayrı düelloda bulur kendisini. Tam birbirlerine girecekken kardinalin adamları tarafından saldırıya uğrarlar. Bu sırada kendisi için hayati bir tercih yapan Dartanyan silahşörlerin tarafını tutar ve kardinalin adamlarını birlikte alt ederler. O günden sonra aralarında güçlü bir dostluk bağları gelişmiştir.

Şimdi üç değil dört silahşör olmuşlardır. Kral için yapmaları gereken çok iş vardır. Hep birlikte hareket ederek Kralın yanında yer alır ve onu korumak için ellerinden geleni yaparlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder