Küçük Prens Kitap Özeti Antoine De Saint Exupery - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ocak 29, 2019

Küçük Prens Kitap Özeti Antoine De Saint Exupery

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Küçük Prens Kitap Özeti Antoine De Saint Exupery

Kitabın Adı: Küçük Prens
Yazarı: Antoine De Saint Exupery
Sayfa Sayısı: 160
Yayın Evi: İLGİ ÇOCUK YAYINLARI
Yayın Tarihi 2014
Kitabın Türü: Çocuk Klasikleri
Orijinal Adı ve Dili Le Petit Prince – Fransızca
ISBN: 6055032128
Çevirmen: Nadir İpek
Bedava AL BEDAVA AL
Okuyucu Puanı: [ratings results=”true”]


Küçük Prens Kitap Özeti, Küçük Prens kitabının kısa özeti, Küçük Prens hikaye özeti, Küçük Prens kitabının kısa özeti, Küçük Prens hikaye geniş özeti.
Küçük Prens MEB’in 100 temel eser listesinde Dünya Klasikleri listesinde yer almaktadır. Küçük Prens kitabının özeti, yazarı, Küçük Prens kitabının karakterleri, kişileri, sayfa sayısı, yayınevi gibi özellikleri aşağıda verilmiştir.


Küçük Prens kitabının yazarı: Antoine de Saint Exupery

Küçük Prens kitabının sayfa sayısı: 112

Küçük Prens kitabının yayınevi: Can Yayınevi

Kitabın Konusu: Yazar, kitabında Küçük Prens’in ağzından küçüklerin gözüyle yetişkinlerin yaptığı hatalar anlatılır.Küçük Prens kitabının kişileri: Özetten sonra verilmiştir.

Küçük Prens Kitap Özeti:
Pilot olan yazarımız yine bir uçak seyahati sırasında bir kaza yaşar ve pilotluğunu yaptığı uçağın motoru bozulur ve pilot acil iniş yapmak zorunda kalır. Oldukça zor bir durumla karşı karşıyadır çünkü çölün ortasında öylece kalmış ve sadece yanında sekiz günlük suyu kalmıştır. Uykusu sırasında “Bana bir koyun çizer misin?” sorusunu duyarak uyanır ve karşısında onu şaşırtan minik birisini görür. Bu minik Küçük Prens’tir. Küçük Prens başka bir gezegendendir.  Küçük Prens’in bu sorusuna karşılık pilot resim yeteneğinin zayıf olduğunu söyler. Küçük Prens bunun önemli olmadığını söyleyerek sorusunu yineler. Bunun üzerine yazarımız henüz ufak bir çocukken çizmiş olduğu resmi yani yılan resmini çizer. Ve küçükken bu resmi çizdiğinde büyüklerinin beğenmediğini bunun üzerine de resim yapmayı bıraktığını ifade eder.Pilot yılan resmini çizmiştir ancak Küçük Prens bu resmi beğenmeyerek pilota: “Ben fil yutmuş bir boğa yılanı resmi istemedim. Bana bir koyun çizer misin?” der. Pilot, Küçük Prens’in çizdiği resmi tam olarak anlamasına oldukça şaşırır ve bunun üzerine bir koyun çizer. Fakat bu resmi Küçük Prens beğenmez. Pilot bu kez bir kutu çizer ve Küçük Prens’e koyunun kutunun içinde olduğunu söyler. Küçük Prens kabul eder ve resmi çok sever.

Küçük Prens ve pilot arasında konuşmalar başlamıştır. Küçük Prens yaşadıklarını, gezdiği gezegenleri ve karşılaştığı karakterleri pilota anlatır. Birçok gezegeni gezen Küçük Prens 7. gezegen olarak dünyaya gelmiştir. Daha önceki gezegenlerde birbirinden ilginç karakterleri tanıma fırsatı bulmuştur ve bunları pilota anlatır.

Aralarındaki sohbetlerden sonra artık herkesin dönme zamanı gelmiştir. Pilot ait olduğu yere, Küçük Prens’inde bakması gereken bir çiçeği vardır. Herkes ait olduğu yere döner. Fakat yazarımız Küçük Prens’i hiçbir zaman unutamaz…

Küçük Prens kitabının kişileri ve özellikleri:

Yazar (Pilot): Henüz ufakken resim yapma isteği büyükleri tarafından göz ardı edilen yazarımız çölde tanıştığı Küçük Prens’e kendini anlatmıştır.

Küçük Prens: Kendi gezegeninde yalnız yaşayan özel bir çiçeği olan ve sürekli dolaşan bir kahramandır.

Kral: Yazar bu kralı Küçük Prens’ten dinler. Kral kendini beğenmiş ve gezegeninde her şeyin sahibi olduğunu düşünen birisidir.

Sarhoş: Yaşamış olduğu sıkıntıyı unutabilmek için içen kişidir.

Sürekli hesap işleriyle uğraşan bir iş adamı, icatlarını kaybeden bir kaşif, kendisini beğenen bir adam, sürekli fenerini yakıp söndüren bir fenerci… Hikayede ismi geçen ve anlatılan karakterlerdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder