Cehennem Roman Özeti (Dan Brown) - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ocak 28, 2019

Cehennem Roman Özeti (Dan Brown)

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Cehennem Roman Özeti (Dan Brown)

Dan Brown Cehennem Kitabının Kısa Özeti,Dan Brown Kitabının Özeti,Dan Brown Cehennem Kitabı, Dan Brown Cehennem Kitabının En Güncel Kitap Özeti,Dan Brown Cehennem Kitabının ÖzetiKitabın Adı: Cehennem
Kitabın Yazarı: Dan Brown

Kitabın Orijinal adı: İnferno

Dan Brown Cehennem Kitabın Özeti:

Dan Brown kitaplarının Simge bilim uzmanı olan kahramanı Robert Langdon Cehennem romanında gözlerini bir hastane odasında açıyor. Son olarak Harvard üniversitesindeki bir anısını hatırlayan Langdon kendini bir anda başından vurulmuş, son 48 saat içinde hiç bir şey hatırlamadan İtalya’da buluyor. Ne olduğunu anlamaya çalışırken hastanede saldırıya uğruyor ve bu saldırıdan genç bir doktorun yardımı ile kurtuluyor. Dahası cebinde üzerinde tehlikeli simgesi olan bir cihaz buluyor. Ülkesinin konsolosluğundan yardım isteyen fakat yardım yerine kendisini öldürmeye çalışan kişiyi karşısında bulan Langdon kendi ülkesinin de kendini öldürmeye çalışması ile bir şok daha yaşıyor ve genç fakat sıra dışı zekası olan doktor ile işin gerçeğini çözmek için yine simgelerde gizli olan ipuçlarının peşine düşüyor.

dan brown cehennem

Floransa’nın tarihi yerlerinde başlayan macera İtalya’nın diğer büğülü şehri olan Venedik’e uzanıyor ve Longdon kendini bir genetik uzmanı olan ve dünya nüfusunun hızlı artışı nedeni ile insanoğlunun 100 yıl içinde neslinin tükeneceğini düşünen, bu yüzden ölümcül bir virüs yaratan ve bunu Dante’nin Cehennem Haritası ile ilişkilendiren deha birinin peşinde buluyor. Tek sorun bu psikopat bir hafta önce intihar etmiştir ve virüsün aktif aktif etmesine bir günden az kalmıştır ve virüsün yerini bulmak için tek umut Langdon’dur.

Aslında bu kitapta her şey yanlışlıkla ve düzenlenmiş bir şekilde oluyor olaylar kafanızın karışmaması için ayrıntıya gireceğim. Bir grup polislere karşı gizli bir takım vardır bu takım her şeyi son gelişmeleri takip eden teknolojiden yararlanan bir gruptur bu grubun tek amacı para kazanmaktır parayı alırlar ve şahısın istediği her şeyi yaparlar. Gene bir gün adamın biri gelip de bu gruba yüksek miktarda para teklif ederek bir cd verir ve bu cd nin belirli bir tarih söyler bu tarihte yayınlanmasını ister.

Kaptanda tamam bu işi yapacağıma dair yemin ederim der ve o tarihe kadar cd yi ellemez. Bu Cd yayınlandığı gün tüm insanların nesli sona ermiş olacaktır. Bunun nasıl olucağı hakkında tartışmalar yaşanır ama ortaya tahmini bir şey konulur. Bu hastalığa engel olmaları lazımdır fakat bunu yapacak tek kişide Robert Langdon’dur fakat bunun böyle zor bir işe girmeyeceğini tahmin ettiklerinden dolayı başından beri buna bir oyun hazırlarlar ve onu bayıltıp hastaneye götürürler aslında hastane yoktur odayı kendileri önceden hazırlamışlardır.Robert Langdon kendine geldiğinde odaya kendi hazırladıkları bir adamı yollarlar ve onu öldürecekmiş gibi oyun hazırlarlar yani hepsi düzmecedir. Böylece Robert Langdon’u korkutarak bu işi ona yaptırmayı düşünüyorlardır. Böylece Robert Langdon farkında olmadan bile bu işin içine onu katmışlardır fakat Robert Langdon’u durdurmak isteyen kişilerde vardır bunun için karşı tarafta boşta durmaz.Bu hastalığın baya bir uzun süreç sonunda İstanbul’da olduğuna karar verirler ve hemen oraya giderler Kapalı bir alanda konser verilecektir ve beleştir. O konsere gidecek kişilerin sayısı fazlaca olduğu için hastalığı havadan bulaştırıp da çok fazla kişiyi hasta yapmayı düşünüyorlardır. Kitabın en sonunda hastalık çözülüyor merakı olan varsa kitabı alsın tavsiyem

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder