Yeni Atanacak 20 Bin Öğretmenin Net Maaşı Belli Oldu - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ağustos 12, 2018

Yeni Atanacak 20 Bin Öğretmenin Net Maaşı Belli Oldu

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Yeni Atanacak 20 Bin Öğretmenin Net Maaşı Belli Oldu 


MEB'in önümüzdeki pazartesi atamasını yapacağı 20 bin öğretmenin net maaşı belli oldu. 


Milli Eğitim Bakanlığı'nın 20.000 Sözleşmeli Öğretmen atamasında en çok merak edilen konulardan biri ise net maaş ve ek ders ücretleri oldu. Yeni göreve başlayacak öğretmenlerin maddi gelirleri ne kadar olacak? 2018 yılı itibariyle sözleşmeli öğretmenlerin net maaşları 3.136,09 TL olarak belirlenmişti. 

Yeni Atanacak 20 Bin Öğretmenin Net Maaşı Belli Oldu
Yeni Atanacak 20 Bin Öğretmenin Net Maaşı Belli Oldu 

Temmuz sonu Ağustos başı gibi göreve başlaması planlanan 20.000 sözleşmeli öğretmenin net maaşı Temmuz zammı ve enflasyon farkı ile birlikte 3.406,67 TL  olacak. Sözleşmeli öğretmenlerin ek ders ücretleri ise SGK kesintisinden dolayı ders başı 11.95 TL olarak ödenecek.

Kadrolu öğretmenlere bilindiği üzere ders başı 13.90 TL ödeme yapılıyor. Bu anlamda sözleşmeli öğretmenlerin maddi kaybı uzun vadede fazla olacak. Sözleşmeli öğretmenlere kadrolu öğretmenler gibi haftalık 3 ek ders saati nöbet ücreti ödenecek. 

Sözleşmeli öğretmenler de kadrolu öğretmenler gibi hafta sonu destekleme ve yetiştirme kursu açabilecek ve bu kurslardan 2 katı ek ders ücret alabilecek. Yeni atanacak öğretmenlerin branşları, aylık ek ders ve DYK saat sayıları dikkate alındığında aylık gelirlerinin 3.750-5.250 TL arasında değişiklik göstereceği düşünülüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder