Günlük Hayatta Tatlı Dilli Olmak İnsana Neler Kazandırır? - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Mayıs 23, 2018

Günlük Hayatta Tatlı Dilli Olmak İnsana Neler Kazandırır?

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Günlük Hayatta Tatlı Dilli Olmak İnsana Neler Kazandırır? 

Günlük hayatımızdaki ilişkilerimizde tatlı dil bize neler kazandırır? Tatlı dilin faydaları, neden tatlı dilli olmalıyız konulu yazı.


Günlük Hayatta Tatlı Dilli Olmak İnsana Neler Kazandırır?
Hepimizin, bulunduğu ortama geldiğinde pozitif enerjiyi de beraberinde getiren en az bir insan tanıdığı vardır. O insanların varlıkları etrafındakilere huzur ve güven verir, çevresinde bulunan kimseler kendilerini daha iyi hissederler. Bu sebepten bu kişilerle arkadaşlıklarını sürdürmek ister, bu insanlarla görüşmekten zevk alırlar. Peki nedir bu kimselerin sırrı?

İnsanın eti yenmez, derisi giyilmez; tatlı dilinden başka nesi var diye bir atasözümüz vardır. Ne güzel bir tespittir. Tatlı dil, çevresine pozitif enerji saçan insanların en önemli kaynağıdır. İnsanlar güzel şeyleri duymaktan, kendilerine değer verildiğini hissetmekten hoşlanırlar. Bunu başarabilen kişilere karşı da daha anlayışlı ve sevgi dolu olurlar. Bu durumda tatlı dil insana başkaları tarafından daha fazla sevilmek, dikkate alınmak ve insanlar arasında aranılan kişi olmak faydası sağlar.

Hepimiz evimizde ufak tefek bir şeyler kırmışızdır. Diyelim ki bir vazo kıran çocuk annesine “Sana ne kırdım işte” diye cevap verse annesi tarafından ne tepki alır? Peki ya “Özür dilerim anneciğim, benim hatam, bir daha daha dikkatli davranacağım” dese? Tatlı dil buradaki annenin kalbini yumuşatacakken, kötü bir dille karşılık vermek annenin kızmayacağı varsa da kızar hale getirir.Bu durumda tatlı dil problemleri çözmekte, insanlarla anlaşmakta en etkili araçtır. Aynı şekilde bir devlet dairesinde memura tatlı dille yaklaşmak, işimizin yapılmasını hızlandıracak, insanların bizim işimizi severek yapmasına sebep olacaktır.

Hepimizin dili var ve bir şekilde iletişim sağlıyoruz. Ancak bu iletişimin daha başarılı olması, daha sevilen bir insan olmak için günlük hayatımızda tatlı dilli olmalı, insanlara sevgi ile yaklaşmalıyız. Bunun karşılığı ise bize mutlaka tatlı dil, sevgi, anlayış ve başarı olarak dönecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder