Skoda Fabia Yorumları - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Mart 20, 2018

Skoda Fabia Yorumları

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Skoda Fabia Fiyatları Özellikleri Yakıt Tüketimi ve Yorumları

Fabia Şikayetleri ve Fabia Hakkında Kullanıcı Yorumları

Tasarım4
Skoda'nın yeni tasarım DNA'sı aslında, Octavia modeliyle yaklaşık 2 sene önce oluşmuştu. Octavia'yı Rapid takip etti; daha da atletik bir Skoda imajı çizen modellerse Fabia ve üçüncü nesil Superb olacak. Gerçekten de bir önceki nesil Fabia için sadece “sevimli” tanımlaması yapılabilirdi. Şimdiyse karşımızda bakışlarıyla ciddiye alınmak istenen bir otomobil var. LED gündüz farları otomobilin şehir içindeki prestijini yükseltecek kaliteye sahip. Yüksek cam çizgisiyle de oldukça iyi görünen Fabia'nın stop grubu ilk nesil Fabia'ya önemli göndermelerde bulunuyor. Aynı şekilde profilden bakıldığında bagaj kapağının aşağı doğru sert bir açı yapması ve sivri arka kapı camı köşeleri Favorit'e olan saygısını dile getiriyor. Bagaj kapağındaki kesikli çizgiler de Fabia'nın özgün görünümüne katkıda bulunuyor. Fabia istenildiği takdirde test otomobilimizden daha eğlenceli bir görünüme de bürünebiliyor; isterseniz farklı tavan ve jant rengi kombinasyonlarıyla da Fabia'yı satın alabiliyorsunuz.

Skoda Fabia Yorumları
Skoda Fabia Yorumları

İç Mekan4
Skoda'nın “basitlik” konsepti, iç mekânda da vuku buluyor. Her şey yerli yerinde ve kullanması zor olan hiçbir şeye burada yer yok. Önde ve arkada yeteri kadar diz ve baş mesafesiyle yeterince ferah. Koltuklar orta sertlikteki yapısıyla ve ergonomik tasarımıyla rahat ettiriyor. Test otomobilimizdeki bej döşeme ve piyano boyamalı kokpit kombinasyonu atmosfere kaliteli tatlar katıyor. Gayet iyi görünen kokpitte sert plastikli malzeme kullanılmış; neyse ki kalite anlamında problemsiz. Direksiyon simidi diğer Skoda modellerinden tanıdık ve şık görünüyor; gösterge tablosunun takibi kolay. Sürücü camı dışındaki camların tek dokunuşta açılıp kapanmamasıysa sıkıcı. Havalandırma kumandalarını kullanmak da kolay. Yeni 6,5 inç büyüklüğündeki multi medya ekranıysa yüksek çözünürlüklü yapısı ve fazlasıyla hassas dokunmatik kullanımıyla birçok üreticiye ders verecek kadar başarılı. Müzik sisteminin ses kalitesinin de gayet iyi olduğunu belirmek gerekiyor. Buradan araçla ilgili birçok bilgiye erişilebiliyor ve MirrorLink özelliğiyle telefon ekranı buraya yansıtılabiliyor. İrili ufaklı eşya gözleriyle iç mekanda hayatı kolaylaştıracak çözümlere yer verilmesi sevindirici. Sadece anahtarsız çalıştırma sunulmasına rağmen otomobilde geleneksel bir anahtara yer verilmesine anlam veremedik. Depo kapağındaki buz kazıyıcı da artık bir Skoda geleneği olmuş durumda ve kış aylarında hayatı kolaylaştıracak minik bir detay. 306 litrelik bagaj 3 kişinin eşyalarını alabilecek nitelikte ve burada da önemli bir sıkıntı yok.

Motor4
Fabia'da, artık yeni VW grubu tüm otomobillerde yer verilen, revize edilmiş 1,2 litrelik turbo beslemeli benzinli TSI motor görev alıyor. Bu motor, dört silindirli ve manuel şanzımanlı versiyondan farklı olarak DSG şanzıman seçeneğinde 4600 d/d ile 5600 d/d aralığında 110 HP güç üretimine sahip. 1400 d/d ile 4000 d/d aralığında 175 Nm tork, 7 ileri çift kavramalı şanzımanla ön tekerleklere aktarılıyor. Alt devirlerden 4000 d/d dolaylarına kadar nefesi kesilmeyen motor özellikle şehir içinde keyif verici bir performans veriyor; dizel motorlara benzer bir karakterle üst devirlerde nefesi kesilen motorun işbirlikçisi çift kavramalı şanzımansa hiç olmadığı kadar konforlu çalışıyor. Kalkışlar artık ani değil ve oldukça sakin gerçekleşiyor. İlk iki vites dışında vites değişimlerini hissetmek mümkün değil ve işini iyi yapıyor. 300 km'yi aşkın şehir içi deneyimimizde Fabia 100 km'de ortalama 7,4 litrelik bir tüketim değerine imza attı ki bu değer İstanbul dışına çıkıldığında 6,5 litre seviyelerine kadar gerileyebiliyor.

Güvenlik
Skoda Fabia 2014 yılında katıldığı Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldızla ayrılmış. Önden çarpışma testlerinde sürücü ve ön yolcunun göğüs bölgesinde baskı görülmüş, yandan çarpmalarda da omuz bölgesinde zedelenmeler gözlenen Fabia'nın kamçı etkisi testlerinde ön kafalıkların başarılı, arka kafalıklarınsa yetersiz olduğu not edilmiş. İkincil çarpışma önleme sistemiyse Euro NCAP tarafından ödüle layık görülmüş.

Konfor & Yol Tutuş4
Otomobilin iç mekanına yansıyan rüzgar, motor ve yuvarlanma sesleri, bir önceki nesle göre hatırı sayılır derecede azaltılmış ve yüksek hızlara çıkılmadığı sürece huzurlu bir ortamla karşılaşılıyor. Sunulan konfor donanımları da küçük sınıf için yeterli. Küçük sınıfta hemen hemen tüm otomobil dinamik yanıyla övünürken Fabia aslında tam tersi bir formülü tercih ediyor ve oyunu konfor tarafına veriyor. Süspansiyon sistemi gerçekten de birçok küçük sınıf üyesinden daha iyi bir darbe sönümleme yeteneğine sahip. Gerek kısa yol dalgalanmaları, gerek kasis ve çukurlarda Fabia'nın birçok kompakt sınıf otomobilden dahi daha olgun davrandığını söylemek gerekiyor ve sistem sınıf standartlarına göre bakıldığında sessiz çalışıyor. Gövde salınımı fazla olsa da yol tutuşu da sınıf standartlarında olan Fabia, kardeşleri gibi limitleri aşıldığında arkadan kayma eğilimine girse de ESP erken devreye girerek sürüş güvenliğinin tehlikeye atılmasını engellemek için elinden geleni yapıyor. Direksiyon sistemi direkt çalışıyor; geri bildirim konusunda pek iç açıcı görünmüyor ve yol ile tutunma kayıpları hakkında bilgi veremiyor.

Skoda Fabia almayı düşünüyorum. Ancak Skoda hakkında çok bilgi sahibi değilim.
Bu marka ve Fabia'lar hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum


Fabia'nın Polo'ya yaptığını tam olarak Superb-Passat ilişkisiyle bir tutamayız; konfor konusunda soru işaretleri bırakan ufaklık sürüş dinamikleri ve olgunluk olarak da pahalı kuzeninin seviyesinde değil.

Fakat çoğu Skoda'nın yaptığı gibi eksiksiz bir paketi, hemen hiçbir alanda ortalamanın altına düşmeden makul fiyata sunarak, B segmentinin en mantıklı seçeneklerinden biri haline geliyor.

Skoda’nın 20 yıllık süreç içerisindeki gelişimi gerçekten ilgi çekici. Fabia da bu gelişime 2000 yılından bu yana önemli katkılar sağladı ve artık en olgun dönemine erişti diyebiliriz. Daha dinamik tasarımı ve duygulara nispeten daha iyi hitap eden ayrıntılarıyla Fabia, daha fazla tüketicinin kalbini çalacaktır. İç mekanıysa yeterince geniş ve kullanışlı; yeni multi medya sistemiyse bence birçok markaya ders verecek kadar başarılı kullanım özelliklerine sahip. 1,2 litrelik TSI motor, eskisine oranla artık daha az tüketiyor ve daha sakin davranıyor, DSG şanzıman da artık hiç olmadığı kadar konforlu hissettiriyor. Konfordan bahis açılmışken; süspansiyon sisteminin sessiz çalışma karakteri ve darbe sönümleme kabiliyeti önemli derecede beğenimi kazandı diyebilirim. Eğer küçük sınıfta konforlu bir otomobil arayışındaysanız ve siz de benim gibi gereksiz derecede dinamizme motive olmuş sürüş özelliklerinden sıkıldıysanız Skoda Fabia’yı kesinlikle gözden kaçırmayın derim.


Maksimum Güç:110 HP 4600 d/d, Maksimum Tork: 175 Nm 1400 d/d, 0-100 km/s Hızlanma 9,6 s, Boş Ağırlık:1129 kg Otomatik Şanzıman...Bu veriler hangi modelde olursa olsun, tüketicinin ilgisini benzinli bir modele yönlendirecek düzeydedir. Bunun yanında modelin hem içi hem de dışı oldukça şık ve gösterişli bir yapıya sahip. Modelin web sayfasına girdiğinizde aracın dış dizaynını istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Cam tavan ve açık renkte iç dizayn tüketiciye kalite hissi vermektedir. Skoda Fabia 1.2 TSI DSG'nin fiyatının 53.000 TL. civarında olması her yaştan tüketici için makul durmaktadır. Bu segmentte bence iyi bir alternatif....

Furkan KAYA024
2 yıl 7 ay

Bu arabayı çok beğendim. Kullanmadım ama testinizde süspansiyonlarının konfora yönelik olduğunu söylemişsiniz. Bu tarz araçların genel kullanım alanı şehir içidir ve şehir içinde de konfor önemlidir. Bence Skoda'nın düşüncesi çok iyi olmuş ve iç mekan güzel görünüyor.

fatih kanlı882
2 yıl 6 ay

işyerimin önünde sık sık gördüğüm araba.Her gördüğümde uyuncak araba hissi veriyor bana.arkadan görünüşü berbat.aracın yüksekliği 1400 cm tam bir fecaat.içine oturunca 175 boyu olanların başı tavanda demek.Arka koltukta bacakları yana çevirmeden oturamazsın.kaportadaki çizgileri hiç estetik değil.Asla 4 puanı haketmiyor.

Muzaffer Berber818
2 yıl 3 ay

Uzun süredir B segment otomatik araç almak için her markayı ziyaret ettim,test sürüşü yaptım.En sonunda gerek sağlam duruşu ve gerekse donanım bazında fiyatı ve özellikleri beni bu araca yöneltti ve bugün Yüce otyla anlaştım.Aracımı yakında teslim alacağım.Arkadaşlar bu araçta cruze kontrol dışında hemen hemen herşey var.Daha ne isterim ki?Üstelik 15000 TL/12 ay sıfır faiz olanağı var.Kendi kanımca doğru bir iş yaptğımı sanıyorum.Kullandıkça yorum eklerim.Herkese saygılar..

ÇAĞATAY328
2 yıl 3 ay

Fatih kanlı arkadaş, benim boyum 1,85 ve iki gün önce aldığım araçta kafam tavana neredeyse 10 cm'den fazla uzak. Araca hiç binmediğiniz belli. Ben daha önceden Clio son versiyon kullanıyordum, bu aracın tavanı da iç hacmi de daha yüksek ve geniş. Bilhassa ön tarafı cilo'dan geniş. Ayrıca oyuncak gibi görünebilir zira bu B segmenti bi hatchback araç, şehir içinde küçük dış yapısı ile rahat etmek içindir. Araç daha iki günlükken 200km yol yaptım 90 - 120km/hızla kullanarak, 100km'de 5,5lt yaktı iki günlük benzinli alet, daha ne olsun. Aracın direksiyonu çok rahat, amortisörler bi harika, en azından Clio'dan iyi. Cruise Control harici her şeyi var, bagajı bu sınıf ve modelin en genişi 305lt. Skoda'nın şu anda en çok satan modeli olduğunu bizzat bayii söyledi. Dizeli hem beygiri düşük 90hp hem de 13 -14 bin tl daha pahalı. Bu durumda benim gibi ağırlıkla şehir içinde ve zırt pırt binmeyen insanlar için gayet ideal bir alet. Ben düşünenlere gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Otomatik bir araç olarak muadilleri arasında en az yakanlardan biri. Sürüş konforu da gayet iyi, seri bir araç 7 ileri şanzımanı ve vw'lerde de kullanılan yeni sistem motoru ile bence Polo'dan daha iyi (vw markasına tapanları ve aracı fotolardan ya da dışarıdan görüp atıp tutanları umursamayınız, gidip aracı test ediniz), bu aracın en yakın rakibi Cilo 1.2 otomatik ve Seat ibiza 1.0 otomatiktir. Seat daha dar, Clio da öyle, üstelik Clio birz daha fazla yakıyor v.s. v.s. Kısacası aracı test etmeden, gidip

Ahmet Korkmaz019
2 yıl 2 ay

Daha önce Polo 2012 model 1.6TDI DSG ve sonra Golf7 TDI DSG'yi uzun süreli kullandım. Poloyla karşılaştırmam sanırım daha doğru olacaktır. Fabia Style'ın makyajlı Polo Lounge donanım eksiği ön ve arka park sensörü, hız sabitleyici ve yağmur sensörüyken Fabia'nın fazlası ise anahtarsız çalıştırma, mirror link, ESBS gibi özellikler. Fakat Polo'daki bu özellikleri ve daha fazlasını Fabia'da opsiyonel satın alabiliyorsunuz. Aracın içi gerçekten yeni bir tasarım olduğunu hissetiriyor. Mekan algısı poloya göre iyi. İç mekan daha geniş, bagaj zaten küçük sınıfa göre çok iyi, direksiyon VW grubunun aynısı. Asıl fark ise aracı sürerken çıkıyor, aracın direksiyonu Polo'ya göre oldukça hafif, yol tutuşu benzer olsa da virajlarda Fabia daha çok güven veriyor. Motor benzinli olduğundan araç sessiz, süspansiyonlar yine Polo'ya göre yumuşak, darbe emişleri başarılı ve kesinlikle yalıtımı çok iyi. Performansu konuşmaya gerek yok, bir çok C segmenti otomobilden bile seri bir araba. Bir de klima sistemi baya sessiz çalışıyor, telefonla konuşurken rahatsız olmuyorsunuz. Konfor bakımından bindiğim (Clio,Fiesta vb) ve kullandığım en iyi B segmenti araç gerçekten memnunum. Şimdilik tüketim ortalamam 8.8 (şehir içi yakın mesafelerde kullanıyorum). İlerde daha detaylı yorum ekleyeceğim. Küçük segmentte konfor ve kalite arayanlar kesinlikle denemeli!

Müjdat Sayman00
6 ay 11 gün

Arkadaşlar bu aracı test eden var mı? Dsg şanzıman sorunlu diyorlar. Bir de satılık ilanlarda aracı genelde az kullanılmış düşük km de satıyorlar. Yani geneli Yeni araçlar neden satılmak istensin ki? Ben dsg şanzıman la alakalıdır diye düşünüyorum.

Gökberk Yağci01
6 ay 8 gün

Müjdat Bey. 1.2 tsı 110 hp style versiyonunu 0 km aldım. 11 aydır kullanıyorum. Çok memnunum. DSG şanzıman, cvt ve tork konventorlu şanzımanlara göre çok üstün. Internetten dsg şanzımanı kullanmanın inceliklerini araştırın. Yetkili serviste periyodik bakımlarını yaptırırsanız, kullanıcı hatası yapmadan kullanırsanız uzun yıllar sorun çıkarmaz. Ayrıca dsg torku ve kasa ağırlığı yüksek modellerde sorun çıkartıyor diye biliyorum. 1050 kg ve 175 torkluk olan araçta bir sorun çıkaracağına inanmıyorum. Aracım şehirler arası yolda 4.6lt, bursa şehir içi trafiğinde 5.9 lt yakıyor. Şöyle özetleyebilirim, istersem aracımla dizel ekonomisi yapıyorum. İstersem hafif kasası güçlü motoru ve çevik dsg sı ile spor araba performansı almanın keyfini sürüyorum.

Müjdat sayman 01
5 ay 6 gün

Teşekkür ederim Gökberk bey.

cemalettin acar00
4 ay 4 gün

bu araç ile aynı motora sahip seat leon kullandım.seri bir motor ve az yakıyor. şanzıman gayet iyi iş görüyor, vites geçişlerini hissetmiyorsunuz.dış görünüş olarak bana göre mükemmel değil ama bulunduğu segment te en iyi duruma geldi.clio ya göre biraz daha yüksek tavan ve ferah bir ortam,corsaya göre daha güzel bir kokpit var.ww grubu aracı iyi dizayn etmiş.en kısa sürede test sürüşü yapacağım

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder