Dünya Kadınlar Günü Kompozisyon - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Mart 10, 2018

Dünya Kadınlar Günü Kompozisyon

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Dünya Kadınlar Günü Kompozisyon


Dün önemli bir gündü; Dünya kadınlar günü. Eminim birçok kadın sevindi,birçok kadın üzüldü, birçok kadın umursamadı, birçok kadın da gözyaşlarını ya içine, ya mendillerine akıttı.


Dün dünya kadınlar günüydü. Bir günde tüm kadınların sorunları çözüldü, "dünya olması gerektiği gibi oldu" ya da "umulduğu gibi oldu" desek ne olur? 

Dünya Kadınlar Günü Kompozisyon
Dünya Kadınlar Günü Kompozisyon

Dün dünya kadınlar günüydü. Filistinli kadınların yaralı yavruları iyileşti, ölen çocuklar dirildi, İsrailli yahudiler bomba ve kurşun değil, gül ve karanfil attılar analara, bacılara…

Dün dünya kadınlar günüydü, Irak'ta Amerikan ve İngiliz askerleri hiç bir kadına tecavüz etmediler, çocuklar ölmedi, canlı bombalar patlamadı, mabedler yıkılıp insanlar ölmedi.

Dün dünya kadınlar günüydü, Afrika'da ne aç ana vardı, ne açlıktan ölen çocuklar. Kara haçın öldürdüğünü kızıl haç nasıl sarıyordu merhamet ve sevgiyle (!), ki dünya kadınlar günüydü.

Dün dünya kadınlar günüydü, İMF ye borcumuz yoktu, memura % 25 artış verilmiş, piyasamız ise % 2 zamlanmıştı. Asgari ücret 800 TL idi, emekli maaşları 1000 TL, kiralar 100 TL ile 200 TL arasında değişiyordu.

Dün dünya kadınlar günüydü, kapkaç yoktu, kapkaç sonucu ölen insanların katilleri sokaklarda dolaşmıyordu.

Dün dünya kadınlar günüydü, eve dönme yasasıyla katillere ve işbirlikçilerine iş ve ev vaadinde bulunmuyordu hükümet, dürüst insanları gözetiyordu, hiç bir bakan bürokratların aldığı şeyler için "rüşvetle hediyeyi birbirine karıştırmayalım" demedi.

Dün dünya kadınlar günüydü, ne şehidimiz vardı, ne yüreği yanan analarımız, kadınlarımız, bacılarımız…24 yıldır öldürülen doğu ve güneydoğuda yaşayan insanlarımız da yoktu dün.O katillerin ele başlarına durmadan avukatları aracılığıyla talimat yollayan biri de yoktu. Bunların reklamını yapan temsilcileri de yoktu mecliste.

Dün dünya kadınlar günüydü, sahi o kadınlar kimdi? Nerede yaşıyorlardı? Aslında o kadınlarda yoktu. Böyle bir günde… Siz ne dersiniz sevgili dostlar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder