Saçlarınıza En Sağlıklı Şampuanı Seçin - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Aralık 05, 2017

Saçlarınıza En Sağlıklı Şampuanı Seçin

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Saçlarınıza En Sağlıklı Şampuanı Seçin

Saçlarınızı şampuanla yıkadığınız zaman şampuan seçimini herzaman yapmalısınız. Şampuanda marka ve saç teninize göre şampuan seçimi yapmalısınız. Uçuz ve markası bilinmeyen Şampuanlar saç sağlığımız için çok önemli bir yer almaktadırlar. Saç derinize uygun şampuan seçimi yaparak saç sağlığınızı koruyabilirsiniz. En önemliside saçlarınızdaki soruna uygun karışımlar içeren şampuanlar tercih etmenizdir.

sampuan secimi Sağlıklı şampuan seçimi!

Yani eğer saç diplerinizde kepeklenme varsa, kepek şampuanı kullanmanız şart. Ama aynı zamanda röfle saçlarınızı kuruttuysa, saçlarınıza hangi şampuanı kullanırsınız?

Saçlarınıza En Sağlıklı Şampuanı Seçin
Saçlarınıza En Sağlıklı Şampuanı Seçin

Cevap yine kepek şampuanı tabii ki. Çünkü gerçek anlamda saç kırıklarınızı onaracak bakım kreminiz olacaktır. İşte bu sebeple seçeceğiniz bakım kremi mutlaka onarıcı ve güçlü etkiye sahip bir krem olmalıdır.. Sanırım buraya kadar anladınız.

Peki saçınızı kaç kere şampuanlamalısınız?

Mesela normalde saçlarınızı 2 günde bir yıkadınız ama bu hafta sular kesikti ya da fırsat bulamadınız ve 4 gündür saçınızı yıkayamıyorsunuz…

Ne yapmalısınız?

3 şampuan ancak temizler diye düşünüyorsunuz, saç dipleriniz de çok yağlanmış. Zaten çok çabuk yağlanan bir cilt tipiniz de var. O zaman öncelikle saçlarınızı sabah yıkadığınızda akşam dipleri yağdan parlıyorsa yağlı saç şampuanı kullanın, ama asıl önemlisi saçlarınızı 4 gün sonunda yıkarken 2′den fazla şampuan yaparak saçlarınızı yıpratacağınızı bilmenizdir. Kısacası 3′ten fazla şampuan saça zarar verir!

Doğru yıkama şekli

Birinci şampuanlamanın ortasında, saçlarınıza biraz daha su ilave edin ve yıkamaya devam edin. Sonra çalkalayıp ikinci şampuanlamaya başlayın. Böylece saçlarınız temizlenmiş olacaktır. Eğer fazla yaparsanız uçlarınızı iyice kurutmuş olursunuz bilesiniz.

Ve kremlemeye gelince; saçınızın suyunu sıkın ve kremi emebilecek hale getirin, gerekirse havluyla nemini banyodayken alabilirsiniz. Böylece etki 3 katına çıkar. Çoğunlukla banyoda sürülen krem saçtaki fazla su nedeni ile etkisini tam veremez ve tabiî ki uygulama yaparken saç boy ve uçlarına dikkatlice yedirin. Saç diplerine sakın krem sürmeyin, çünkü bu tarz bir uygulama saçınızda dökülmelere neden olacaktır.

Saçınızı yıkarken çok sıcak su kullanmayın ve tırnaklarınızla kaşıyarak saçlarınızı yıkamayın. Bu tarz etkenler saç derisindeki yağ keselerinin fazla çalışmasına ve saçınızın yağlanmasına neden olur.

İşte saç bakımının temeli şampuan ve krem kullanımı hakkında aklıma gelen önemli detaylar bunlar. Yakında evde saç bakımı adına neler yapılabilir sizlerle paylaşacağım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder