Göz Şekline Uygun Makyaj Teknikleri - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Aralık 06, 2017

Göz Şekline Uygun Makyaj Teknikleri

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Göz Şekline Uygun Makyaj Teknikleri

Herzaman olduğu gibi 2018 Yılında da Makyaj bayanların güzellik yolundaki en büyük adımlarıdır. Güzel bir görünüme sahip olabilmek için göz ve yüz şeklinize uygun makyajı uygumalı, asla abartıya kaçmamalısınız.


Düşük Gözler 

Birbirini tamamlayan renklerde 3 far seçin. Renklerden biri açık biri orta biride koyu tonlarda olmalı.Tek ambalajda satılan üçlü göz farları uygun bir seçenek oluşturabilir.

Göz Şekline Uygun Makyaj Teknikleri
Göz Şekline Uygun Makyaj Teknikleri

UYGULAMA

1.Koyu renk farla alt kipçiklerinizin ortasından başlayıp dışarı doğru bir çizgi çekin. Çizginin ucunu göz kenarınızın dışında hafifçe yukarı kaldırın. 2.Aynı işlemi üst kirpikleriniz boyunca da uygulayın ve iki çizgiyi birleştirin. 3.Sünger üçlü bir aplikatör veya bir pamuklu çubuk yardımıyla dağıtarak hafifleştirin. 4.Açık renk farı üst göz kapağınızın tamamına sürün. 5.Yine orta koyuluktaki farla göz dış kenarına gölge yapın. 6.Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün….

Küçük Gözler 

Bir koyu birde açık renk far seçin.

UYGULAMA

1.üst göz kapağınızın tamamına açık renk farı sürün. 2.Koyu renk bir kalemle kirpik diplerine çizgi çekerek göz çevrenizi belirleyin. Çizgiyi dışa doğru dağıtın 3.Koyu renk farı gözün dışına doğru göz çukurunun üzerine sürün. Dışa doğru hafifçe dağıtın. 4.Gözün iç kenarına beyaz renk far sürün. Açık ve koyu farlar arasındaki renk farkının sınır oluşturmaması için renkleri birbirine iyice yedirin. 5.Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.

Ayrık Gözler 

Yumuşak tonda kestane rengi bir far ile koyu renk bir diğer far seçin.

UYGULAMA

1.Kestane rengi farı burnunuz ile gözünüz arasındaki bölgeye uygulayın. Farın leke gibi durmasını engellemek için rengi iyice dağıtarak gölge havası verin. 2.Koyu renk farı göz kapağınızın hareketli kısmına sürün. 3.Aynı farla gözün dış kenarına dışarı taşarak yuvarlayın. 4.Koyu renk kalemle göz kapağınızın üstüne ve gözün iç kısmına çekin. 5.Sadece üst kirpiklerinize iki kat rimel sürün.

Yuvarlak Gözler 

Bir koyu, bir açık tonda iki far rengi seçin. Renkler birbiriyle uyumlu olmalı.

UYGULAMA 1.Açık renk farı göz kapağınızın tamamına uygulayın. 2.Koyu renk farı göz kapağınızın sadece hareketli kısmına sürün. Göze daha uzun bir form kazandırmak için renkleri uygularken gözün dışına ve yukarıya doğru çalışın. 3.Göz kapağınıza, kirpiklerin hemen dibinden, boylu boyunca kalem çekin ve çizgiyi göz kenarından dışarı doğru taşırın. 4.Kirpiklerinizi kıvırın ve iki kat rimel sürün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder