11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 63 - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Aralık 14, 2017

11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 63

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 63

11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 11. Sınıf Seçmeli Tarih Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları  Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. ÜNİTE
11. Sınıf Seçmeli Tarih Dersi Cevapları sayfa 63
Soru 1 : Türklerin ana yurdunu Asya fiziki haritasından inceleyerek sosyal hayata etkilerini araştırınız.
Cevap: Türklerin yaşadığı bölge iklim koşulları olarak çok sert kış koşullarına sahip olduğu için türkler yarı göçebe yani konar göçer hayatı tercih etmişler ve arazilerinin tarıma uygun olmaması dolayısıyla hayvancılıkla uğraşmışlardır.
 Soru 2: Atın bozkır yaşantısındaki yeri ve önemini araştırınız.
Cevap: Geniş bozkırlada konar göçer hayat yaşayan Türklerin bu maceralarında en büyük yardımcıları hız ve dayanıklılığı ile at olmuştur. Türkler At sayesinde çok uzak mesafeleri kat etmişlerdir. Savaşlarda da atlardan yararlanılmıştır.
Soru:  İslamiyetin kabulü ile Türk toplum yapısında ve yaşam biçiminde hangi değişiklikler olmuştur?
Cevap: Bu sorunun cevabını verebilmek için çok geniş bir tarihi sürece bakmak gerekir. Fakat şunu söyleyebiliriz ki Türkler islamı kabul ettikten sonra göçebe yaşamdan yavaş yavaş yerleşik hayata geçmeye başlamışlardır. İslamın genel kuralları toplumda etkili olmaya başlamıştır. İslamın ahlaki kısımları Türkler tarafından hemen kabul görmüş ve Türklerin manevi yönlerini geliştirmiştir.
Soru: Osmanlı Devleti’nin kuruluş, yükselme ve yıkılış dönemlerini gösteren harita incelemesi yaparak Osmanlı toplumunu oluşturan toplulukları bulunuz.
Cevap: Dört kıtada hakimiyeti olan Osmanlı devletinin hakimiyeti altında türlü türlü topluluklar bulunmaktadır. Balkanlarda slavlar, Bulgarlar, yunanlılar; Araplar, Ermeniler, rumlar vs bulunmaktadır.
Soru: Osmanlı Devleti’nde sosyal yardımlaşma anlayışı ile ilgili kurumları araştırınız.
Cevap: İmarethane, Camiler ve mescidler, Zaviyeler, Darüşşifalar,
Soru: XIX ve XX. Yüzyılda Osmanlı toplum yapısını etkileyen önemli olayları araştırınız.
Cevap: 19 ve 20. yy osmanlı tolumunu etkileyen en önemli olaylar köyden kente göç ve Kaybedilen topraklardan Osmanlı devletine yapılan göçlerdir.
Soru:Cumhuriyet Döneminde vatandaşlık olgusunun ne anlama geldiğini araştırınız.
Cevap: 1924 anayasına göre Türkiye de yaşayan herkes Din sil ve ırk farkı gözetmeksizin Vatandaş olarak tanımlanmıştır.
Soru: Cumhuriyet Dönemi toplum yapısını yansıtan resim ve görsellerden yararlanarak toplumun çağdaşlaşması hakkında yorum yapınız
Cevap: Osmanlı dönemi kıyafetler bırakılarak avrupai tarz ceket şapka ve pantolon gyilmeye başlanmıştır.


11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 11. Sınıf Seçmeli Tarih Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Seçmeli Tarih Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Seçmeli Tarih Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

11. Sınıf Seçmeli Tarih Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Seçmeli Tarih Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.

11. Sınıf Seçmeli Tarih Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları
Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder