Ruhsal Durumun Cilde Yansıması - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Kasım 28, 2017

Ruhsal Durumun Cilde Yansıması

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Ruhsal Durumun Cilde Yansıması

Cildinizi duygusal iniş çıkışların etkilerinden korumanın yollarını biliyor musunuz?
Hayatınızda her şey yolunda olduğunda cildinizin de kusursuz gözüktüğünü fark ettiniz mi?

Ama işler kötüye gitmeye başladığı anda bu durum cildinize yansıyor olmalı... Artık dermatologlar bile tedavi yöntemlerine karar verirken psikolojinin etkisini göz önünde bulunduruyor.

New York'un en ünlü dermatologlarından Howard Murad "Cilt sağlığında ruhsal durumun büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Hastalarımı tedavi ederken ruhsal sağlıklarını da mutlaka dikkate alıyorum" diyor.

Ruhsal Durumun Cilde Yansıması
Ruhsal Durumun Cilde Yansıması

Clinique Biyolojik Araştırma Merkezi'nden Doktor Tom Mammone de" çeşitli araştırmalarda stresli dönemlerde cildin daha hızlı yaşlandığını gördük" diye ekliyor. Çünkü stres cildin hassasiyetini artırarak çevresel faktörler ve UV ışınlarından daha fazla etkilenmesine neden oluyor. Bunlar nedeniyle cilt hassaslaşarak iltihaplanmaya başlıyor. Stres hali 2-3 hafta boyunca devam ettiğinde kırışıklıklar da belirgin hale geliyor.

Masajı deneyin Cilt bakım uzmanı Magareta Loughran da cilt yaşlanmasının yalnızca deri altındaki hücre hareketleri ile ilgili olmadığım belirtiyor. Kızgınlık endişe stres gibi olumsuz ruh halleri yüz kaslarının istem dışı olarak aşağı doğru sarkmasına neden oluyor. Eğer bu durum ruh halinize bağlı olarak düzenli şekilde devam ederse birbirine bağlı dokular gerilmeye başlıyor.

Bu da görüntünün bozulmasına neden oluyor. Ayrıca lenflerin kırışması göz çevresinde kararma ve şişliklere yol açıyor. Loughran buna karşı en faydalı tedavinin yüz masajı olduğunu söylüyor. Çünkü masaj cildin kan dolaşımını hızlandırıyor kasları yukarı çekerek esnekleştiriyor. Kırışıklıkların önüne geçmenin ilk yolu cilt bakımı konusunda bilinçli hareket etmek. Bunun için dinlendirici ve nemlendirici bakım kremleri kızarıklık ve kabarmayı önleyen ilaçlar kullanılması öneriliyor.

Maskelere dikkat! Cilt maskesi ve buhar banyosu gibi yöntemlerden uzak durmak gerekiyor. Doktor Mammone'a göre bunlar cilde yarar sağlayacağına zarar veriyor, hassaslığı artırarak yaşlanmayı hızlandırıyor.

Sigara, alkol ve kafein kullanımının da cildin yaşlanmasını hızlandırdığını unutmayın.

ETİKETGÜZELLİK SIRLARIBİYOLOJİK RAHATSIZLIKLARPSİKOLOJİNİN CİLDE ETKİLERİMUTLU OLMAKCİLT BAKIMINDA PSİKOLOJİNİN ÖNEMİMASAJ YAPMAKBENZER KONULAR...

Güzellik İçin 10 Pratik Öneri Güzellik İçin 10 Pratik Öneri Hızlı Güzellik Tavsiyesi Hızlı Güzellik Tavsiyesi Kırışıksız Cildin Sırrı Damıtılmış Bitki Yağında Gizli Kırışıksız Cildin Sırrı Damıtılmış Bitki Yağında Gizli Ebru Şallı'dan Doğal Peeling Tarifi Ebru Şallı'dan Doğal Peeling Tarifi Güzelliğin Bilmediğimiz Taktikleri Güzelliğin Bilmediğimiz Taktikleri Kaş Alırken Canımızın Yanmamasını Nasıl Sağlarız? Video Anlatım Kaş Alırken Canımızın Yanmamasını Nasıl Sağlarız? Video Anlatım Daha Güzel Olmak İçin Öneriler Daha Güzel Olmak İçin Öneriler Ömer Osman Korkmaz Kemik Erimesi Doğal Kürler Ömer Osman Korkmaz Kemik Erimesi Doğal Kürler Baştan Aşağı Güzellik Baştan Aşağı Güzellik Güzellik Hatalarından Uzak Durmanız İçin Bazı İpuçları Güzellik Hatalarından Uzak Durmanız İçin Bazı İpuçları Genç Görünmenin Sırları Genç Görünmenin Sırları Fondötenin Doğal Görünmesi Nasıl Sağlanır? Video Anlatım Fondötenin Doğal Görünmesi Nasıl Sağlanır? Video Anlatım

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder