Özel okullar, öğrenciyi MEB sınavıyla alacak - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Kasım 15, 2017

Özel okullar, öğrenciyi MEB sınavıyla alacak

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Özel okullar, öğrenciyi MEB sınavıyla alacak

Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı F. Nurullah Dal özel liselerin bu yıl MEB'in merkezi sınavıyla öğrenci alacağının kesinleştiğini duyurdu. Dal, kayıt takviminin bakanlığın kayıt takviminden önce olacağını belirtti.


TEOG'un kaldırılması sonrası özel okulların nasıl öğrenci alacağı konusu netleşti. Özel Okullar Derneği geçen hafta bu sene merkezi sınavla öğrenci almak istediklerini duyurmuştu. Milliyet'in haberine göre, karar bugün kesinleşti. 

Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı F. Nurullah Dal özel okulların bu yıl MEB sınavıyla öğrenci alacağının kesinleştiğini duyurdu.

Özel okullar, öğrenciyi MEB sınavıyla alacak
Özel okullar, öğrenciyi MEB sınavıyla alacak

Son Dakika Haberi: TEOG yerine gelen yeni sistem belli oldu

Yapılan açıklamada şöyle denildi: "Sınavla öğrenci almak isteyen özel okullarla yapılan toplantıda, ortak bir görüşle bu yıl için Bakanlığımızın yapacağı sınavın sonuçlarına göre değerlendirme ve yerleştirme yapılacağı daha önce belirtilmişti. 

Bugün Bakanlığımızla onay alma ve teknik detaylar konusunda yapılan görüşme sonucu, sınavla öğrenci almak isteyen özel okullarımıza, Bakanlığımızın yapacağı sınavın sonuçları kullanılarak yerleştirme yapılacağı netleştirilmiştir. 

Özel okullara öğrenci alımına ilişkin kayıt takvimi geçen yıl olduğu gibi yapılacaktır. Kayıt süreci ve yerleştirmeye dair esaslar, Bakanlığımızın sınav sistemi ile ilgili açıklayacağı bilgiler çerçevesinde ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder