Kısa Saçlar için Balyaj Önerileri - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Kasım 26, 2017

Kısa Saçlar için Balyaj Önerileri

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Kısa Saçlar için Balyaj Önerileri

2015 yılından itibaren önce bob saç kesimleri sonra lob saç kesimleri gibi küt saçlar ile başlayarak artan kısa saç modası 2016 yılına da damga vuruyor. İşte kısa saçlarıma farklı ne yapabilirim diye düşünenler için kısa saçlar için balyaj fikirleri…

Kısa saç modelleri, çoğu zaman yapılabilecek saç fikirlerinin kısıtlı olmasından şikayet edilerek pek tercih edilmez. 2015 yılından itibaren önce kısa bob saç modelleri sonra2016 trendi uzun bob-lob saç kesimleri gibiküt saçlar ile başlayarak artan kısa saç modası 2016 yılına da damga vuruyor. 

İşte bu yüzden son zamanlarda kısa saçlar ile ilgili yazı paylaşımlarının da arttığını ark etmişsinizdir. Bugün de kısa saçlarıma farklı ne yapabilirim diye düşünenler için kısa saçlar için balyaj fikirleri bir araya getirdim.

Kısa Saçlar için Balyaj Önerileri
Kısa Saçlar için Balyaj Önerileri

Sadece sarı balyajlar ile değil hemen her saç rengine uygun, doğal görünecek tonlarda yapılacak balyajlar ile mükemmel görünebilirsiniz. Üstelik doğru şekilde yapıldığı zaman çok doğal durmasının yanında saçlar daha hacimli ve ışıltılı görünecektir. İşte kısa saçlar için balyaj fikirleri;

Kısa Saçlar için Balyaj Fikirleri

1- Bob Saç Kesimi ve Bal Rengi Balyajlar

Özellikle ince telli saçlarınız varsa bob saç kesimi ile birlikte kullanılan balyajlar mükemmel bir fikirdir. Katlara uygulanan ve üç boyutlu görünüm etkisi veren bal rengi balyajlar hem saçları hacimli gösterecek hem de güneş ışınlarının saçlarınıza vurmasıyla birlikte saçlarınızın canlı ve ışıltılı görünmesini sağlayacaktır.

Bob Saç Kesimi ve Bal Rengi Balyajlar

2- Choppy Bob Saç Kesimi ve Buz Sarı Balyajlar

Aslında son zamanlarda hem saç kesiminde hem de saç renginde yeni popüler olan iki trend adeta güçlerini birleştirmiş. Choppy bob saç kesiminin diğerler bob saçlardan farkı katların daha keskin şekilde fak edildiği, adeta kesik kesik görünen katlı bir kesim. Bu kesim özellikle balyajlar kullanıldığında daha net şekilde ortaya çıkıyor. Buz sarı saç rengi 2016 yılının en popüler saç rengi. Özellikle de bu kadar açık sarı rengini tüm saçta kullanmaya cesaret edemiyor ve bir deneme yapmak istiyorsanız balyajları kullanabilirsiniz.

Choppy Bob Saç Kesimi ve Buz Sarı Balyajlar

3- Bob Saç Kesimi ve Karamel Balyaj

Balyajların farklı teknikler ile uygulanması sonucu saçlarınızda farklı etkiler ortaya çıkarılabilir. Tıpkı A kesim bob saç modeli üzerine atılan karamel balyajlarda olduğu gibi.

Bob Saç Kesimi ve Karamel Balyaj

4- Esmer Bob Saç ve Açık Renk Balyajlar ile Işıklandırma

Uzun saçların gösterişli olduğunu düşünenler için kısa saçlara geçiş yapmak oldukça zordur. Eğer esmer ve koyu tonlarda saç renklerine sahipseniz, saçlarınızı bir anda çok açık sarılara dönüştüremezsiniz. Bu durumda kısa koyu renk saçlarınıza biraz ışıltı katmak için saç renginizden bir kaç ton açık balyajları kullanabilirsiniz. Özellikle saçlarınıza dalgalı şekil verdiğiniz zaman mükemmel görüneceklerdir.

Esmer Bob Saç ve Açık Renk Balyajlar ile Işıklandırma

5- Sarı Bob Saç ve Önündeki Açık Sarı Balyajlar

Asimetik kesim bob saç modelleri ve saçlara atılan katlar saçların dolgun görünmesi için çokça tercih ediliyor. Pek çok ünlünün de kullanmayı tercih ettiği saç modellerinden biri, bu sarı asimetrik kesim bob saç modeli. Eğer açık tonlarda bir saç renginiz varsa daha açık renkteki sarılara geçiş yapmak ve güneş ışınları altında parlamak için açık sarı balyajları tercih edebilirsiniz.

Sarı Bob Saç ve Önündeki Açık Sarı Balyajlar

6- Altın Karamel Balyajlar

Uzun boynunuzu vurgulayacak, güzel yüzünüzü öne çıkarmak istiyorsanız böylesi bir kesim ve renklendirme çalışmalarını seçebilirsiniz. Hangi saç rengi ile balyaj uygulamalarını yaptırmak isterseniz isteyin önemli olan yüzünüzün güzelliklerini öne çıkarmaktır.

Altın Karamel Balyajlar

7- Yüzü Çerçeveleyen Balyaj Uygulamaları

Tüm balyaj uygulamaları içerisinde şu sıralar en çok öne çıkanı yüzü çerçeveleyen, yüzü ön plana çıkaran yöntemlerden biri. Öne doğru uzun asimetrik kesim bob saçlar ile harika göründüğünün kanıtı da aşağıda.

Yüzü Çerçeveleyen Balyaj Uygulamaları

8- Rent Eritme Balyaj

Düz küt saç kesimlerin gözdesi… Aslında kahve tonlarındaki saçlardan sarıya doğru doğal geçişlerin yapıldığı ombre balyaj tekniğidir. Renk Eritme yani colormelt balyaj olarak adlandırılan teknik bu doğal geçişleri sebebiyle bu ismi alıyor aslında.

Rent Eritme Balyaj

Katların daha net belli olduğu, dalgalı saç modellerinin çok yakıştığını düşündüğüm renktir, sarı saç. Kendime yakıştırmadığımdan birinde görünce çok da kıskanırım. Özellikle sarı saçlardaki ombre veya balyajlar saç örgülerinin de daha dolgun görünmesini sağlıyor.

10- Lob Saç Kesimi ve Sarı Ombre Balyaj

Aslında tıpkı aşağıdaki gibi koyu saç diplerinin giderek açılarak uçlarda sarıların yer aldığıombre balyaj saçların bir hayranı da Jessica Alba diyebiliriz. Zaten pek çok saç modeli ve saç rengini ünlülerden görerek uygulamaya başlamıyor muyuz? Omuz hizasındaki küt saç modellerinin genel adı olan Lob saç kesimleri bu tarz uygulamalar ile göz alıcı görünüyor

Lob Saç Kesimi ve Sarı Ombre Balyaj

11- Çikolata Kahve ve Koyu Kahve Saç Renkleri İle Balyaj

Ombre, balyaj veya diğer gölgelendirme tekniklerinin sanki sadece sarı renkler ile yapıldığı kanısına kapılabiliyoruz çoğu zaman. Halbuki koyu saç renklerini kolayca sarı ve tonlarına geçirmek mümkün değil. Bu durumda da o tonların bir kaç alt tonu ile bu renklendirmeleri yapmak gerekiyor. Sonuç ise çok doğal ve çok ışıltılı

Çikolata Kahve ve Koyu Kahve Saç Renkleri İle Balyaj

12- Kahve Saç Rengi için Karamel Balyajlar

Kahve gibi daha koyu tonlara en çok yakıştırdığım saç renklerinden biridir karamel. Eğer koyu tonlardaki saçlarınızın güneşten açılmış gibi doğal görünmesini istiyorsanız karamel balyaj veya ombre uygulamalarını seçebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder