6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 69 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ekim 08, 2017

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 69

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 69

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı İlk Türklerdeki Kutlamaları inceliyorum Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 3. Ünite İpekyolu’nda Türkler Sayfa 69 İlk Türklerdeki Kutlamaları inceliyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 69 Cevabı

28. Etkinlik: İlk Türklerdeki Kutlamaları inceliyorum

Aşağıda “*■” sembolü ile Orta Asya’da yaşayan Türklerde kutlamalarla ilgili çeşitli bilgiler verilmiştir. Bu bilgileri dikkate alarak ilgili soruları cevaplayınız.

 İlk Türklerde bahar mevsiminin gelmesiyle nevruz kutlamaları yapılırdı. Bu kutlamalar sırasında at yarışları düzenlenir, şarkılar söylenir, kadınlar ve erkekler bir arada yemek yer, müzik çalınır, dans edilirdi.

• Günümüzde Nevruz Bayramı hangi tarihte kutlanmaktadır? Önemi nedir?

Cevap: 21 Mart’ta kutlanmaktadır. Bu tarihte cemrenin düştüğü kabul edilir ve doğanın artık yavaş yavaş uyanması kutlanır.
Nevruz kutlamalarında hangi etkinlikler gerçekleştirilmektedir?

Cevap: Demir dövülür, yumurta tokuşturulur, ateş yakılıp üstünden atlanılır. İnsanlar hep bir araya toplanarak şölenlerle kutlarlar bugünü. En güzel giysilerini giyinerek doğanın dirilişini kutlarlar.
Hunlar, Kök Türkler ve Uygurlar 9 Mayısta sürüleri otlatmaya çıkardıkları günü bayram olarak kutlarlardı.
Türklerin sürülerini otlatmaya çıkardıkları günü bayram olarak kutlamalarının nedenleri ne olabilir?

Cevap: Çünkü Türklerde hayvancılık önemli bir geçim kaynağıdır. Hayvanları otlatmaya çıkarmaları demek doğanın yeşillenmesi baharın gelmesi ve geçinmeleri için gerekli ihtiyaçlarını karşılayabilecek duruma gelmeleri demektir. Bu yüzden sürülerini otlatmaya çıkardıkları günü bayram olarak kutlamışlardır.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 69

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder