Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 16, 2017

Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 42 3. Ünite Ya İstiklal Ya Ölüm Her Zaferle Bağımsızlığa Bir Adım Daha Etkinlik Soruları ve Cevapları
Bu etkinlik kapsamında hangi savaşların hangi önemli olaylara kapı araladığını araştırarak ve bilgilerinizi tazeleyerek etkinlik sayesinde kavrayacaksınız.

Her Zaferle Bağımsızlığa Bir Adım Daha
8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Aşağıda Batı Cephesi’nde yaşanan savaşlar ve bu savaşların etkileri yer almaktadır. Savaşların yarattığı etkileri seçiniz. İlgili savaş adının yer aldığı kutulara bu etkilerin başındaki numaraları yazınız.

Sovyet Rusya ile Moskova Antlaşması imzalandı.

İtalya, işgal bölgelerinden çekilmeye başladı.

Mustafa Kemal başkomutan oldu.

Tekâlif-i Milliye Kararlan yayımlandı.

İtilaf Devletleri, Londra Konferansı’nı topladı.

Mudanya Ateşkes Antlaşması imzalandı.

İlk anayasa kabul edildi.

Mustafa Kemal’e TBMM tarafından gazilik unvanı ve mareşallik rütbesi verildi.

TBMM’yi tanıyan ilk Müslüman ülke Afganistan oldu.

Kafkas devletleri ile Kars Antlaşması imzalandı.

Fransa ile Ankara Antlaşması imzalandı.

İstiklal Marşı kabul edildi.

I. İNÖNÜ SAVAŞI
Cevap: 5, 7, 9, 12

II. İNÖNÜ SAVAŞI
Cevap: 1

KÜTAHYA-ESKİŞEHİR SAVAŞI
Cevap: 3

SAKARYA SAVAŞI
Cevap: 4, 8, 11, 2

BÜYÜK TAARRUZ
Cevap: 6

Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42
Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 42

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder