8. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 24 - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 16, 2017

8. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 24

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

8. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 24

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

7. ETKİNLİK

8. Sınıf Dörtel Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 24 Cevabı

a. Aşağıdaki cümlelerde geçen fiilimsilerin altını çiziniz.
• Bizi biz kılan konuşma gücümüzdür.
• Yazıma başlarken söylediğim gibi biraz hastaydım.
• Böyle olunca da akıl gelişemez, paslanır.
• Bu işi böyle aylarca -hem de hiç aksatmadan- devam ettirebilmek için derine inen bir zekâ ile beraber tükenmez bir sabır da lazımdır.

b. Altını çizdiğiniz fiilimsileri, aldıkları fiilimsi ekine göre türlere ayırıp tablodaki yerlerine yazınız.
Fiilimsiler
Aldığı fiilimsi eki
Fiilimsi türleri İsim – fiil
Fiilimsi türleri Sıfat – fiil
Fiilimsi türleri Bağ- fiil

8. ETKİNLİK

Aşağıdaki kelimelerin noktalı yerlerine uygun fiilimsi ekleri yazarak cümleleri anlamlı hâle getiriniz.

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24
8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder