8. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 23 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 16, 2017

8. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 23

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

8. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Dörtel Yayınları Sayfa 23

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

5. ETKİNLİK

8. Sınıf Dörtel Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 23 Cevabı

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Resimlerdeki kişilerin nasıl konuştuklarını tahmin edip altlarına yazınız. Bunlardan hangileri dilimizin farklı özelliklerini kullanmaktadır?
  1. Resim:
  2. Resim:
  3. Resim:

6. ETKİNLİK

a. Aşağıdaki metinde iki nokta, uzun çizgi ve tırnak işaretinin kullanıldığı yerleri tespit ediniz.
Ahmet, eve geç kalmanın korkusu içinde, kapıda bekleyen kardeşi İsmet’e soruyordu
Babam geldi mi?
Evet.
Benim için bir şey söyledi mi?
Hiç konuşmadı.
Annem bir şey söyledi mi?
Sana çok kızdı fakat babama, seni çarşıya gönderdiğini söyledi.
Yaşasın anneciğim!
diyerek Ahmet, birden içeriye koştu; mutfakta yemek hazırlamakla meşgul olan annesinin yanaklarından öperek ondan özür diledi.

b. İçinde tırnak işareti, iki nokta ve uzun çizgi geçen bir paragraf oluşturup yazınız.

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23
8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 23

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder