Öğretmenlerin Kılık-Kıyafeti Açıklaması! - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ocak 26, 2019

Öğretmenlerin Kılık-Kıyafeti Açıklaması!

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Öğretmenlerin Kılık-Kıyafeti Açıklaması! 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kendi dönemindeki öğretmenlerinin çok şık giyinerek okula geldiklerini ve okulda ders anlatmak için gerekli süre kadar evde hazırlık yaptıklarına dikkat çekti


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi'nde programında konuştu. Program Ankara Sıhhiye'de bulunan ve bakan ziya Selçuk'un da öğrenim gördüğü Ankara Atatürk Lisesi Müzesinde yapıldı. 

Öğretmenlerin Kılık-Kıyafeti Açıklaması!
Öğretmenlerin Kılık-Kıyafeti Açıklaması! 

Ziya Selçuk, "Sizin döneminde lise öğrenimi de zormuydu" şeklindeki soruya şu şekilde yanıt verdi: "Bizim dönemde, 1978'de, lise sayısı çok azdı. Liseye giden öğrenci yarıdan fazla azdı. 

Öğretmenler gerçekten o dönemde iyi yetişmişti. O zaman tırnak içinde "efsane" denilen öğretmenler vardı. Son derece şık giyimli, bir konsere gidiyormuş gibi hazırlanan ve derslerine gelmeden önce, derste harcadığı sürenin birkaç katı hazırlık yapan ve ne yapıp yapmadığını çok iyi bilen öğretmenler vardı. 

O dönemde, çok zor not verilirdi, sınıfta kalmak sıradandı. Ben de bir kere kaldım. Lise 3 seneydi ben 4 senede bitirdim. 

Devamsızlıkla ilgili sorunlarım vardı hem de bir iki dersten puanla ilgili sorumlarım vardı."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder