Bülbülü Öldürmek Kitap Özeti (Harper Lee) - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ocak 31, 2019

Bülbülü Öldürmek Kitap Özeti (Harper Lee)

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Bülbülü Öldürmek Kitap Özeti (Harper Lee)

Bülbülü Öldürmek Kitap Özeti (Harper Lee)
Kitabın Adı: BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK
Yazarı: Harper Lee
Sayfa Sayısı: 357
Yayın Evi: SEL YAYINCILIK
Yayın Tarihi / Baskısı 2017-02-01 / 18. Baskı
Kitabın Türü/Bölümü Roman
Orijinal Adı ve Dili To Kill a Mockingbird / İngilizce


Çevirmen: Ülker İnce
Okuyucu Puanı: [ratings results=”true”]
Bülbülü Öldürmek kitabının özetini buradan okuyabilirsiniz. Bülbülü Öldürmek kitabının kısa özeti, yazarı, yayın evi, sayfa sayısı, isbn numarası, yayın tarihi, baskı sayısı hakkında bilgiler de bu sayfada yer almaktadır. Bülbülü Öldürmek kısa özet, uzun özet oku.

BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK ÖZETİ
Bu hikayede küçük bir kız anlatılıyor. Adı Scout ve ağabeyinin adı da Jem. Babaları bir avukat ve uzun zamandır bir zencinin avukatlığını yapıyor. Scout’un annesi o daha iki yaşındayken ölüyor.

Scout’un sevdiği bir erkek var ve adı da Dill. Dill yazları onları ziyarete geliyor. Kasabada bir de öldüğü düşünülen bir adam vardır, Bay Arthur Randley. Fakat geceleri birilerini gözetlediği için ona “Öcü Radley” deniliyor.

Scout yaramaz ve kavgacı bir kızdır. Ağabeyi Jem ise tam bir futbol delisi…

Bu kitapta heyecanlandığım bölümlerden biri mahkeme bölümü.

Babaları Atticus’un savunduğu zencinin anları… Bu zencinin adı Tom Robinson. Mahkeme zamanında Scout, Jem ve Dill gizlece seyretmeye geliyor. Atticus önce tanıkla sonra Tom’un dövdüğü iddia edilen kızın babasıyla sonra kızla konuşuyor. Aslında kızı Tom’un değil babasının dövdüğü anlaşılıyor. Bunun üzerine Bob yani kızın babası çok öfkeleniyor. Ama buna rağmen Tom tutuklanıyor. Zaten birkaç gün sonra öldürülüyor. Fakat Bob öfkesini üzerinden atamıyor. Bir gün Jem ve Scout’u dövüyor. Hatta Jem’in kolunu kırıyor. Onları elindeki ekmek bıçağıyla öldürmeye çalışıyor, fakat kendisi bıçağın üstüne düşüp ölüyor. Sonra öldüğü düşünülen Bay Arthur gelip bayılan Jem’i eve götürüyor. Scout da peşinden geliyor. Sonra Arthur geri evine gidiyor ve bir daha çıkmıyor. Hikaye Scout’un o gece uyumasıyla bitiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder