4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Fenbil Yayınları Sayfa 65 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Kasım 29, 2018

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Fenbil Yayınları Sayfa 65

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Fenbil Yayınları Sayfa 65

4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları

1. Aşağıdaki şekilde, numaralarla gösterilen yapı ve organların isimlerini noktalı yerlere yazalım.
1- Burun
2- Yutak
3- Gırtlak
4- Soluk Borusu
5- Akciğer
2. Aşağıdaki kutularda, soluk alırken kullandığımız yapı ve organların özellikleri ile görevleri verilmiştir. Kutuların üzerindeki bilgileri okuyarak bu bilgilerin hangi yapı ve organlara ait olduğunu bulalım. İlgili yapı veya organın ismini noktalı yerlere yazalım.
Kendisine gelen havayı gırtlağa iletir. Soluk borusu ile yemek borusunun üstünde bulunur. Yutak
Göğüs kafesinin içinde yer alır. Havanın kana geçtiği yerdir. Akciğer
Yapısında bulunan kıllar ve sümüksü sıvı sayesinde vücuda giren mikropları tutar. Havayı ısıtır ve nemlendirir. Burun
Soluk borusunun başlangıcında bulunur. Kendisine gelen havayı soluk borusuna iletir. Gırtlak
Gırtlak ile akciğer arasında bulunup havayı akciğerlere ileten yapıdır. Soluk Borusu

4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28
4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28

4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28

4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28

4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28

4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


4. Sınıf Fen Bilimleri Fenbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder