Heidi Kitap Özeti (Johanna Spyri) - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Eylül 09, 2018

Heidi Kitap Özeti (Johanna Spyri)

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Heidi Kitap Özeti (Johanna Spyri)

Heidi kitap özeti kitap kurdu olan bir okurumuz tarafından için hazırlanmıştır. Aşağıda Heidi kitabının özeti, sayfa sayısı, yazarı, konusu, kısa özeti ile birlikte bölümler halinde uzun ve geniş özeti yer almaktadır.


Heidi kitabının yazarı: Johanna Spyri

Heidi Kitap Özeti (Johanna Spyri)
Heidi Kitap Özeti (Johanna Spyri)
Heidi kitabının sayfa sayısı: 85

Heidi kitabının konusu: Heidi’nin yaşadığı maceralar anlatılmaktadır.

Heidi Kitap Özeti
Bir temmuz sabahıydı. Uzaktaki patikada 2 kız vardı. Biri büyük biri küçüktü. Çocuk kıpkırmızı olmuştu, çünkü kara kışmış gibi giydirmişler. Yarım  saat gittikten sonra Dörfli köyüne varmışlar. Köyden bir kadınla veraber yola çıkmışlar. Kadın “Bu küçükle nereye Dete? Ölen ablamın çocuğu mu bu?” Dete: “Evet, dağdaki ihtiyara götürüyorum onunla kalacak.”

Kadın: “Delirdin mi sen? Seni kapı dışarı eder.”

Dete: “Dedesi sonuçta bakması gerek. Ben baktım sıra onda.”

Kadın: “Heidi’nin yerinde olmak istemezdim. Ablan sana bu ihtiyardan bahsetmiştir.”

Dete: “Evet, ama kimseye söylemem.”

Kadın söz verdi.Dete anlatacaktı ki Heidi nerede diye baktı. Heidi çobanın yanındaydı. Sonra anlatmaya başladı. Sonra dağın tepesine vardılar. Sonra Heidi’yi verdi ve gitti.

Sonra Heidi kendisine yatacak yer buldu. Yemek yediler ve yattı. Uyandığında keçi otlamaya gitti. Eve geldi, yemek yedi ve yattı. Sonra Heidi her gün keçi otlattı. Sonra kış geldi. Her yer buz tutmuştu. Anneannesine gitmek istedi ama büyük babası izin vermedi. Bir gün kendisi götürdü, konuştular. Sonra yola çıktı, ihtiyarla karşılartılar ve eve geldiler. Ertesi sabah büyük baba evi onardı. Sonra kış bitti ve yaz da bitti 2. kış bitmek üzereydi.

İkinci Bölüm:

Heidi Kitap Özeti
Klara bütün gün tekerlekli koltukta oturuyorduç Otururken de: “Zaman gelmedi mi hala Bayan Rottonmeier?” dedi. Bir daha soracaktı ki Heidi ile Dete Jona Bayan’ı görebilir miyim dedi. Ve sonra görüştüler. Ve Heidi orada kalacak ve Klara ile eğitim görecekti. Güncel çok güzel geçti. Heidi dağları özlemeye başladı. Heidi eve kedi götürmüştü fakat Bayan Rottenmeier kedilerden korkardı. Sonra kedileri sakladılar.

Üçüncü Bölüm:

Bay Ssermann Heidi’den su istedi. Heidi suyu getirdi. Evde garip şeyler oluyordu. Sokak kapısı açık oluyordu. Gırsız sanmışlardı fakat değildi. Sebastian ile Johan nöbet tuttular. SAonra ertesi akşam Doktor ile Sesemann. Daha sonra ise dolaşanın Heidi olduğunu öğrendiler ve Heidi’yi eve götürdüler.

Dördüncü Bölüm

Sonra eve vardı. Büyükanne ve babası ile görüştü. Keçileri otladı. Ertesi sabah büyük annesinin yanına gitti. Türkü okudu. Heidi büyükbabasından para aldı. Büyük annesine yardım etti.

Beşinci Bölüm

Gün ağarıyordu. Patikadan önde doktor olmak üzere Heidi’nin arkadaşları geldi. Onları ağırladı. Heidi’ye hediye almışlardı. Heidi ertesi sabah uyandığında, Peter kendisine: “Geliyor musun?” dedi ve o da doktor da gelirse dedi ve gittiler. Öğren olunca yemek yediler ve gezdiler sonra eve döndüler.

Altıncı Bölüm

Bahar gelmişti. Birkaç gün sonra Klaralar gelecekti. Heidi çok heyecanlıydı. Ve geldiklerinde çok sevindi. Sohbet ettiler ve Klara tekrar eve gitti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder