20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama takvimi - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Ağustos 19, 2018

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama takvimi

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama takvimi

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama takvimi belirlendi ve MEB resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Peki sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları ne zaman alınacak? İşte binlerce öğretmen adayını yakından ilgilendiren atama takvimi...


20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama takvimi yayınlandı! (MEB)
20 bin sözleşmeli öğretmen alımı ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Merakla beklenen sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi MEB tarafından açıklandı. Binlerce kişinin gündemde sıkça araştırdığı sözleşmeli öğretmenlik takvimine haberimizden ulaşabilirsiniz.

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama takvimi
20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama takvimi

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvurular, 19 Kasım- 23 Kasım tarihleri arasında, adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezlerinin ilanı 3 Aralık 2018 tarihinde, sözlü sınavların yapılması ise 10 Aralık- 31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin ön başvurularda, adayların atanacakları alanlara göre, 2017 ve 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) esas alınacak.

Alanlar bazında kontenjanlar, eğitim kurumlarının 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı norm kadro güncelleme çalışmalarının tamamlanacağı 9 Kasım 2018 tarihinden sonra belirlenecek.

Buna göre sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin duyuru daha sonra ilan edilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder