Biyoterörizm Nedir? Biyoterörizm Ajanları Nelerdir? - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Nisan 30, 2018

Biyoterörizm Nedir? Biyoterörizm Ajanları Nelerdir?

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Biyoterörizm Nedir? Biyoterörizm Ajanları Nelerdir? 

Biyoterörizm nedir? Biyoterörizm ajanlar ve sebep oldukları hastalıklar nelerdir? Biyoterörizm hakkında bilgi.


Biyoterörizm nedir?
Biyoterörizm, biyolojik ajanların (bakteri, virüs veya diğer mikropların) kasıtlı olarak salındığı bir tür terörizmdir. Bu da germ savaşı olarak adlandırılır.

Biyoterörizm Nedir? Biyoterörizm Ajanları Nelerdir?
Biyoterörizm Nedir? Biyoterörizm Ajanları Nelerdir? 

Biyolojik ajanlara ek olarak, teröristler geleneksel silahları (silahları), kimyasal ajanları ve nükleer bombaları da kullanabilirler.

Bir biyolojik ajan insanlara, hayvanlara veya bitkilere zarar verebilir veya onları öldürse de, teröristin hedefi, sivil hedeflerini hükümetlerinin onları koruyamayacağı gibi hissetmelerini sağlayarak sosyal ve politik hedeflerini ilerletmektir.

Doğada birçok biyolojik ajan bulunur; Ancak, teröristler tarafından daha tehlikeli hale getirmek için değiştirilebilirler. Bu ajanların bazıları kişiden kişiye bulaşabilir ve enfeksiyonun belirginleşmesi saatler veya günler sürebilir.

Biyolojik ajanlar nelerdir?
Herhangi bir mikrop, bakteri veya virüs potansiyel olarak terörist tarafından kullanılabilse de, kullanılması muhtemel olduğu kabul edilen bazı biyolojik ajanlar vardır. 

Bu ajanların endişe verici olmasının nedeni, teröristlerin mevcudiyetine ve bu ajanların nasıl dağıtılabileceğine bağlıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder