Su Kristallerinin Sırrı Nedir? - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Mart 07, 2018

Su Kristallerinin Sırrı Nedir?

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Su Kristallerinin Sırrı Nedir? 

Dört elementin en önemlisi olan su Japon Bilim Adamı Prof.Dr.Masaru EMOTO tarafından çok farklı ele alınmıştır. Emoto’ya göre su canlıdır, duyguları hisleri, sözleri şarkıları ve hatta düşünceleri bile algılayabilmekte, bu eylemlerin türüne göre tepki vermektedir.


Emoto bu araştırmayı yaparken ilk olarak farklı kaynakların suları üzerinde çalışmalar yaptı. Yüzlerce kap alarak 5 damla suyu bu kaplara düzenli bir şekilde damlattı. Bu kapları -25 derece de içerisinde 3 saat kameraların bulunduğu soğutuculara koydu. Görüntüler incelendiğinde donun suyun mikroskoptaki kristal taneciği görüntüleri birbirinden farklı çıkmıştı. Daha sonra bu kapları -5 derecelik aynı sistemli soğutuculara koydu. Yeni gözlemde suyun kristal yapısının sıcaklık ile pek alakası olmadığını gördü.

Su Kristallerinin Sırrı Nedir?
Su Kristallerinin Sırrı Nedir? 

Bu su dondurma ve inceleme deneyine farklı boyutu getiren kısım ise Emoto’nun su ile konusması oldu. Emoto suya şeytan, sevgi gibi farklı anlamlı ve iyi kötü özellik simgeleyen kelimeler fısıldadı. Aynı kaynaktan çıkarılan bu sular tekrar dondurma sistemine girdi. Mikroskop altında incelenen su kristalleri farklı çıktı. Yeni görüntülerde şeytan kelimesi fısıldanan suyun, kristallerinin daha dağınık, mat ve sevgi kelimesinin fısıldandığı suyun kristallerinin daha düzgün ve berrak olduğunu görmüştür.

İnsan vücudunun % 70’i, yeni doğan bebekte ise % 90’nın su olması durumu duyu organlarımız gibi vücudumuzun, her hücresinin bu tepki karşısında hissetmeye sebep olmasını açıklar niteliktedir. Düşüncelerimizi kontrol edebilmemiz ve iyi düşünüp iyimser davranmamız aynen suya yaptığımız bu çalışma gibi vücudumuza neler yapabileceğimizi gösterir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder