Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Saç Uzatırmı? - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Mart 24, 2018

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Saç Uzatırmı?

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Saç Uzatırmı?

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Saç Uzatırmı?
Sarımsaklı şampuanın sayısız faydası vardır. Saç ile ilgili olan bütün sorunları ve saç derisindeki enfeksiyonları giderebilir. Aşağıda sarımsaklı şampuanın sağlığa faydalarından bahsedeceğiz. Sarımsağın, saçlarınıza birçok faydası bulunmaktadır. Şampuanınızda kullanmanız yalnızca saç dökülmesini engellemekle kalmaz, ayrıca saçınızın sağlığını güçlendirir ve saçın daha hızlı uzamasını sağlar.


Sarımsaklı Şampuanın Saça Faydaları

Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Saç Uzatırmı?
Sarımsaklı Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Saç Uzatırmı?

Saç Tellerini Kalınlaştırır ve Güçlendirir

Sarımsaklı şampuan kullanımı, saçlarının daha hızlı uzamasını sağlar ve saçları kalınlaştırır. Sarımsak, saç foliküllerine gereken besinleri sağlayarak, saç tellerini güçlendirir. Sarımsağın sağladığı antibiyotik özellikler sayesinde, bakteriyel enfeksiyon nedeniyle oluşan saç dökülmesi önlenir ve saçın kalınlığı artar.

Sağlıklı Saç ve Saç Derisi Oluşturur

Saç boyama ve rengini açma gibi işlemler nedeniyle bozulan saç sağlığınızI düzeltir ve doğal bir parlaklık verir. Düzenli olarak kullanılması halinde, saç derisi kaşınan insanlara ve saç kuruluğu çekenlere yardımcı olur. Bunu kaşıntıyı ve kuruluğu azaltarak veya tamamen gidererek başarır. Eğer düzenli olarak uygulanırsa, saçların sağlıklı ve daha güçlü olmasını sağlar.

Zarar Görmüş Saçı Onarır

Saç kurutma makinalarının sürekli kullanımı saçlarınızı berbat edebilir. Kimyasal perma uygulanması da saçlarınıza zarar verebilir. Sarımsaklı şampuan, zarar görmüş saçları iyileştirir. Doğal ve gerekli içeriği sayesinde saçların sürekli kurutma makinasıyla kurutulması ve kimyasal maddeler uygulanması sonucu oluşan saç kırılması gibi problemleri çözer. Bu şampuan, saç derisine kan akışını hızlandırır ve saç kırılmasına neden olan toksinlerden arındırır.

Saçtaki Kuruluk Ve Kaşıntıyı Giderir

Sarımsaklı şampuan, yüksek ısı ve kimyasala maruz kalmış saçın sağlığını düzeltir. Ayrıca saç kuruluğunu ve kaşıntıyı da giderir. Sağlıklı bir saç derisi, saç köklerini daha çok destekler ve saç dökülemesini önler.

Saçları Kalınlaştırır

Sarımsaklı şampuan, antibiyotik özellikleri sayesinde bakterilerin neden olduğu saç dökülmesini önler. Bu özelliği sayesinde saç derinize yardımcı olarak, problemi kökünden çözer ve saçları kalınlaştırır. Ayrıca faal olmayan saç foliküllerini de uyararak, saçlarınızın hacim kazanmasını sağlar.

Saç Kırılmasını Önler

Sarımsaklı şampuan, saç kanallarını güçlendirerek, saç kırılmalarını önler. Bu, saçların incelmesini önleyip, saç kırılmasını en aza indirir.

Saçları Korur

Sarımsaklı şampuan, saç derisine giden kanı hızlandırır. Bu, saç foliküllerinden toksinleri atarak, saçlarınızı sağlıklı ve bakımlı tutar. Sağlıklı saç folikülleri daha güçlü ve sağlıklı saç üretimi için gereklidir. Ayrıca saçların daha fazla zarar görmelerini de engellerler.

Sarımsaklı Şampuan Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızı sarımsaklı şampuan ile masaj yaptıktan sonra birkaç dakika saçlarınızda bekletmeniz önerilir. Bu, daha fazla sarımsağın saçlarınıza özümsenmesini sağlar.

Şampuanın hazırlanması ve kullanılması oldukça kolaydır. Eğer saçlarınız ile ilgili bir problem yaşıyorsanız, sarımsaklı şampuan kullanmaktan çekinmeyiniz.

Sarımsaklı Şampuanın Hazırlanması

10-15 diş sarımsak alın, kabuklarını soyun ve yıkayın.
Bu sarımsakları, pürüzsüz bir macun elde edene kadar blenderdan veya robottan geçirin.
İçerisine bir miktar su ekleyin ve biraz daha krema gibi bir hale gelinceye kadar blenderdan geçirmeye devam edin.
Bunun içerisine bir yemek kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla nane ve çay çiçeği yağı damlatın.
Karışımı iyice karıştırın.
Bu karışımı tam olarak dolu şampuan şişenize ekleyin.
Hava geçirmez bir şişe içerisinde şampuanı saklayın.
Her zaman kullandığınız şampuan yerine bu şampuanı kullanın.
Haftada 2-3 defa kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder