Kordon Kanı ve Kök Hücre Tedavileri - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Mart 08, 2018

Kordon Kanı ve Kök Hücre Tedavileri

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Kordon Kanı ve Kök Hücre Tedavileri 

ATİ Teknolojisi Nedir? Hizmetleri Nelerdir?
ATİ Teknoloji, Türkiye’de hücre ve gen tedavileri alanında kurulmuştur. Hücre ve gen tedavileri alanında dünyadaki gelişmeleri takip etmekte� ve dünya standartlarında ürün ve hizmet sunmayı amaçlamaktadır.


Dünyada gelişmekte olan� hücresel tedavi alanında hizmet sunmayı gaye edinen� ülkemizin ilk biyoteknoloji şirketidir. Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yer alan ATİ Teknoloji Hücre Ve Gen Tedavi Merkezi uluslararası standartlara sahip ilk hücre işleme tesisidir. Orta Doğu’da İsrail’den� sonra ikinci,Türkiye’de ise ilk olan bu tesis kök hücre üretimine başlamıştır. Hücre tedavileri konusunda laboratuvarlarında;� kemik iliği hücresi,� yanıklar için anti-aging hücre,� kıkırdak doku, kanser aşısı gibi çalışmalar da yürütülmektedir. 

Kordon Kanı ve Kök Hücre Tedavileri
Kordon Kanı ve Kök Hücre Tedavileri 

ATİ Teknolojisi Ürünleri Ve Hizmetleri
-��� Kordon Kanı Bankacılığı
ATİ-Kordon Kanı(KKKH)
-��� Organ Mühendisliği Ürünleri
ATİ-Mezankimal Kök Hücre(MKH)
-��� Anti-Aging Ürünleri
ATİ-Fİbroblast
-��� Ortopedik Cerrahi Ürünleri
ATİ Kondrosit -1
ATİ kondrosit-2
-��� Kök Hücre Nakil Ürünleri
ATİ-DKH(Periferik Kan/ Dolaşan Kan Kaynaklı Kök Hücre)
ATİ-KKH(Kemik İliği Kaynaklı Kök Hücre)
-��� İmmünoterapi Ürünleri
ATA 1
ATA 2
ATA 3
ATA 4
ATİ �”ASH
ATİ-NKH
ATİ-GRANÜLOSİT

Kök Hücrede Devrim
Bilim insanları kök hücre çalışmaları sayesinde yakın zamanda birçok tedavisi olmayan hastalıklara çözüm bulunulabileceğini öngörüyor. Kök hücre bir ana hücredir ve insan vücudunda her türlü vücut hücresine dönüşebilir. Bu ana hücre;� kandan, kordon kanından, kemik iliğinden veya embriyodan elde edilebilir. Bu işlemler ATİ Teknoloji Laboratuarlarında uygulanmaktadır. Bu sayede ileride kimsenin kemik iliği naklinde gerekli hücreler için yurtdışına gitmesi gerekmeyecek ve kordon kanı bankacılığı sayesinde kök hücre bankaları oluşturulabilecektir. Kök hücreyi genel bir tanımlama içerisine sokarsak;� görevi tanımlanmamış ana hücre, diyebiliriz. Vücutta en fazla olduğu dönem� anne karnındaki bebeklik çağıdır ve daha sonraki yaşlarda sayısı ve etkinliği azalır.Kök hücreler diğer hücreler için bitmeyen bir kaynak anlamına gelmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme