Çakralar Nelerdir, Çakra Aura Bioenerji Nedir, Çakra Nasıl Açılır Temizlenir Çakra Renkleri Neler? - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Mart 22, 2018

Çakralar Nelerdir, Çakra Aura Bioenerji Nedir, Çakra Nasıl Açılır Temizlenir Çakra Renkleri Neler?

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Çakralar Nelerdir, Çakra Aura Bioenerji Nedir, Çakra Nasıl Açılır Temizlenir Çakra Renkleri Neler?

Çakralar Nelerdir, Çakra Aura Bioenerji Nedir, Çakra Nasıl Açılır Temizlenir Çakra Renkleri Neler?
Bioenerji İngilizce bir kelimedir. Türkçesi hayat akımıdır. Bioenerji yaradanın tüm insanlara gönderdiği yüksek frekanslı yaşam enerjisidir. Evrenden gelen kozmik enerjinin insan sağlığı üzerinde uygulanmasıdır. Bio hayat demektir. Bioenerjist bu enerjiyi mercekleyerek insan vücudundaki negatif enerjileri boşaltıp pozitif enerji yüklemekle vazifelidir. Bu sayede kişi eski sağlığını yeniden kazanır, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir birey olur. Çakra, aura ve bioenerji kavramları çok iç içe olan kavramlardır. Bioenerjinin geçiş alanı çakralarımızdır. Aura ise bedenimizi saran gözle görülmeyen koruyucu alandır. Çakraların kapalı olması auramızda bozulmalar, delikler, renk değişimleri meydana getirir.


 Bioenerji ağrı tedavisi, baş ağrısı, migren, boyun fıtığı, prostat, psikolojik rahatsızlıklar,depresyon, panik atak, kısmi felç,kanser, tümör gibi pek çok hastalıkta uygulanıp olumlu sonuçlar veren, hastalıklara şifa veren bir yöntemdir. Bioenerji yaptıranların yorumlarını bu makalemizin sonunda okuyabilirsiniz. Bioenerji ücretleri seans başına 100 TL-250 TL arasında değişmektedir.Ancak, bu işin şarlatanı da çoktur, anne adını, kızlık soyadını sorarlar, cin denilen mahluklarla böyle şeyler yapmaya çalışırlar, onlardan uzak durmalı, hakiki ilim adamını, uzmanını bulmalıdır. 

Çakralar Nelerdir, Çakra Aura Bioenerji Nedir, Çakra Nasıl Açılır Temizlenir Çakra Renkleri Neler?
Çakralar Nelerdir, Çakra Aura Bioenerji Nedir, Çakra Nasıl Açılır Temizlenir Çakra Renkleri Neler?

Kimse bioenerjisiz yaşayamaz. Bitkilerin yaşam enerjisi güneş olduğu gibi bizim de yaşam enerjimiz bioenerjimizdir. Allahü Teala bizi ruh, beden ve zihin olarak yaratmıştır. Bedenimizin gıdası yemek ve içmek iken, auramızın enerji kaynağı ise bioenerjidir.

Bioenerji Nasıl Yapılır?

Bioenerji, bioenerjist tarafından evrendeki kozmik enerjiyi mercekleyerek, insan vücudundaki negatif enerjiyi boşaltıp pozitif enerji yüklemesi ile yapılır. Bioenerji uzmanından eğitim alınarak Bioenerji uzmanı olunabilir.

Bioenerjinin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Bioenerji  bağışıklık sistemini güçlendirip kişiyi hastalıklardan korur, mevcut hastalıkları tedavi eder.
Bioenerji enerji seviyenizi artıp halsizliği giderir, üzerindeki negatif enerjiyi yok eder. Kronik yorgunluk ortadan kalkar.
Bioenerji metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırıp kilo vermekte etkili rol oynar.
Baş ağrısı, migren ağrısı, eklem, kas ağrısı gibi her türlü ağrıya kısa sürede şifa sağlar.
Bioenerji vajinusmus, erken boşalma, iktidarsızlık gibi pek çok cinsel hastalığı ilaç kullanmaya gerek kalmadan tedavi eder.
Bioenerji depresyon, stres, panik atak, şizofreni gibi psikolojik kökenli pek çok sıkıntıyı giderir, psikolojik hastalıklara devadır.
Adet sancısı, adet düzensizliği, adet görememe, erken menopoz gibi hormonal kaynaklı sorunları tedavi eder.
Kan akışını hızlandırıp damarlardaki tıkanıkları giderir.
Vücudu iltihaptan temizler, enfeksiyon hastalıklarına şifa olur.
Vücudun bozulan fonksiyonlarını düzenler. Vücudun dengesini sağlar.
Çakra, Aura Ve Bioenerji İlişkisi

Çakra, aura ve bioenerji kavramları çok iç içe olan kavramlardır. Bioenerjinin geçiş alanı çakralarımızdır. Aura ise bedenimizi saran gözle görülmeyen koruyucu alandır. Çakraların kapalı olması auramızda bozulmalar, delikler, renk değişimleri meydana getirir.

Çakra Nedir?

Çakralar vücudumuzda bulunan enerji merkezleridir.  Çakra Türkçe’de çark, tekerlek anlamına gelir. Vücudumuzda 7 tane ana çakra, 21 tane yan çakra vardır.  Her çakranın bir rengi vardır. Çakralarımız omurga sütunumuz üzerine dizilmiştir. 1. çakra kuyruk sokumumuzda, 2. çakra göbek altında, 3. çakra göbek üstünde, 4. çakra göğüslerin üzerinde, 5. çakra boğaz bölgemizde, 6. çakra kaşlarımızın ortasında, 7. çakra başımızın tepesindedir.

Çakralar evrende olan bioenerjiyi titreşim vasıtası ile evrenden alarak bütün bedenimize, organlarımıza yayar. Şayet çakralarımızda tıkanıklık varsa beden sağlığı bozulur, çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkar.Çakralar Neden Kapanır?

Çakralarımız nazar, stres, alınan beddualar, sürekli olumsuz düşünceler içinde olmak, enerjinizi emen kişilerle vakit geçirmek, sağlıksız beslenme gibi çeşitli etkenlerden dolayı tıkanır, kapanır. Vücudumuzdaki bir veya birden fazla çakranın kapanması ile o bölgede enerji dağılımı durup kişide çeşitli psikolojik ve fiziksel hastalıklar meydana geliyor. Bağışıklık sistemi zayıflıyor.  Kişi hayattan zevk alamaz hale geliyor.

Hangi Çakranın Kapalı Olması Hangi Hastalıklara Neden Olur?

Yukarıda da bildirdiğimiz gibi her çakramızın bir yeri vardır ve bir salgı bezine bağlıdır. Ve her birinin bir rengi vardır. Kuyruk sokumundaki çakra kök çakrası olarak da bilinir, bu çakra cinsel bezlere bağlıdır, rengi kırmızıdır. Bu çakra çok önemli bir çakradır, bunun kapanması yer enerjisini almamızı engellemek demektir.  Kuyruk sokumundaki bu 1. çakranın tıkalı olması sonucunda kişide psikolojik hastalıklar depresyon görülür. 2. Çakra göbek altındadır, rengi turuncudur, böbrek bezine bağlıdır . Bu çakranın tıkanmasında kabızlık ortaya çıkar. 3. çakra yani göbek üstündeki çakra pankreas bezine bağlıdır, rengi sarıdır ve bu bizim en büyük çakramızdır, çok hassas bir çakradır. 4. çakra timus bezine bağlıdır, göğüs üzerinde bulunur ve sevgi çakrası olarak da bilinir, bu çakra tıkalı ise insanlara karşı sevgisizlik meydana gelir. 5. Çakra boğaz çakrasıdır, rengi mavidir, troid bezine bağlıdır. Bu çakraya dünyaya açılan pencere de denir. Bu çakranın kapalı olması insanlarla diyaloğumuzu inanılmaz derecede sekteye uğratır. 6. Çakra kaşların arasında alında bulunur, renk olarak çivit mavi ve hipofiz ve epifiz bezine bağlıdır. 6. Çakra 3. cül çakra olarak da bilinir. Bu çakra da çok önemlidir. Bu çakra komuta merkezidir. Bunun kapanması diğer çakralarda da inanılmaz sıkıntı meydana getiriyor. 6. Çakranın kapanması migren ağrısı, baş ağrısı ve göz ağrısı gibi sağlık sorunlarına yol açıyor. 7. çakra tepe çakrasıdır, taç çakra olarak da bilinir renk olarak mordur, bez olarak hipofiz  bezine bağlıdır. Bu çakra ruhsal yönümüzle, maneviyatımızla ilgilidir.

Çakralar Nasıl Açılır?

Çakraları açmanın en etkili yöntemi bioenerji uzmanından bioenerji almaktır.  Bioenerjist tarafından vücuda gönderilen enerji çakralarda toplanıp, vücudun organlarına dağılır.

Aura Nedir?

Aura bütün canlıların etrafında olan elektromanyetik bir alandır. Bu alanı bedenimizden 15-20 cm uzakta olan ışık kümesi olarak da adlandırabiliriz. Aura vücudun etrafını saran bir kalkan vazifesi görür. Biz insanlar milyarlarca hücreden oluşuruz. Her bir hücre ya negatiftir ya pozitif.Bu hücrelerin birleşmesiyle beraber gözle görülmeyen bir alan ortaya çıkar, bu alana “Aura” denir. Aura hare olarak da adlandırılır.

Auramızın sağlam olması bizi psikolojik ve bedensel hastalıklardan korur. Çakralarımız kapalıysa auramız zarar görür. Hastalıklar baş gösterir.

Her varlığın fiziksel bedeninin yanısıra, bir de onu çevreleyen enerji bedeni (aurası) vardır. Evrensel yaşam enerjisi yani bioenerji,  bedenimizi çevreleyen, gözle göremediğimiz auramızdan geçerek, enerji merkezleri-çakralar aracılığıyla fiziksel bedene akar. Eğer bir çakramızda tıkanıklık varsa, enerji alanında (aura) delikler, bozulmalar oluşur. Bu da bedenimizin negatif enerjilere açık olmasına ve enerji kaybına sebep olur. Kirlian fotoğraf makinesi ile vücudunuzdaki auranızı resmi çekilip aura renkleriniz görülebilir. Aura renginin çekilmesi ile hangi çakranızın açık hangi çakranın kapalı olduğu tespit edilebilir. Nazar da vücudun aurasını bozan bir enerjidir.

Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye kitabında buyruluyor ki:

Nazar değmesi hakdır. Ya’nî, göz değmesi doğrudur. Ba’zı kimseler, birşeye bakıp, beğendiği zemân, gözlerinden çıkan şuâ’ zararlı olup cânlı ve cânsız, herşeyin bozulmasına sebeb oluyor. Bunun misâlleri çokdur. Fen, belki birgün, bu şuâ’ları ve te’sîrlerini anlıyabilecekdir. Nazarı değen kimse, hattâ herkes, beğendiği birşeyi görünce (Mâşâallah) demeli, ondan sonra o şeyi söylemelidir. Önce Mâşâallah deyince, nazar değmez.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder