6. Sınıf Türkçe 2.dönem 1.yazılı soruları 2017-2018 - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Mart 11, 2018

6. Sınıf Türkçe 2.dönem 1.yazılı soruları 2017-2018

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Türkçe 2.dönem 1.yazılı soruları 2017-2018 

6.Sınıf 2017-2018 Türkçe 2.dönem 1.yazılı soruları, 2017-2018 6.Sınıf Türkçe dersi 2.dönem 1.yazılı soruları, Türkçe 6.Sınıf 2.dönem 1.yazılı soru ve cevapları 2017-2018, 6.sınıf Türkçe 2.dönem 1.yazılı sınavı 2017-2018, 6. Sınıf Türkçe 2. Dönem 1. Yazılı Soruları, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı, 6.sınıf 2.dönem 1.yazılı soruları, Teşekkürlerinizi eksik etmeyin, 6.sınıf 2.dönem yazılı soruları 2017-2018, 6.sınıf yazılı soruları ve cevap anahtarı 2017-2018, 6. sınıf yazılı soruları 2017-2018

Öğrencilerimiz için yazılılar öncesi hem hazırlık hem de çok yakın sorulardan oluşan yazılı soruları ve cevapları sayfamızda. Bu yıla ait yeni ve cevaplı yazılı soruları için aşağıdan sınıfa tıklayıp açılan sayfadan istediğiniz yazılı sorusu sayfasına gidebilirsiniz. 

6. Sınıf Türkçe 2.dönem 1.yazılı soruları 2017-2018
6. Sınıf Türkçe 2.dönem 1.yazılı soruları 2017-2018 

Hem öğretmenler hem de öğrenciler sayfamızda yer alan soruları değerlendirerek hazırlk yapabilirler. Sizlere sunduğumuz yazılı sınav örnekleri birebir öğretmenler tarafından hazırlanmış ve sayfamıza eklenmiştir. Klasik, çoktan seçmeli, doğru yanlış, boşluk doldurmac vb. sorular Word formatında ve sıkıştırılmış dosya halinde yer alıyor. 


6. Sınıf Yazılı Soruları
Türkçe dersi 6. sınıflar için yazılı soruları sayfamızda sizler için hazırlandı. Okullarda 3. sınavlar yapılmaya başlandı. Öğrencilerimiz için 6. sınıf Türkçe 2. Dönem 1. Yazılı Soruları ile cevapları birden fazla örnek olarak aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Etik olarak değer, hangi eylemin en iyi olduğunun veya yaşamanın en iyi yolunun (deontoloji) belirlenmesi veya farklı eylemlerin önemini (aksiyoloji) tanımlama amacı ile bazı şeylerin veya eylemlerin önem derecesini gösterir.

Yeni müfredata uygun olarak 2017 2018 2. Dönem 6. Sınıf Türkçe 1. Yazılı soruları indir yükle cevap anahtarlı test soruları çoktan seçmeli doğru yanlış boşluk doldurmaca usulü karışık hazırladığımız el emeği göz nuru aşağıdan indirip zipli dosyadan çıkarttıktan sonra kullanabilirsiniz. Eylemlerin soyut nesneler olarak ele alınması, onlara değer verilmesi olarak tanımlanabilir. Çok doğru ya da en azından oldukça yüksek değerli bir eylemin ahlaki açıdan “iyi” (sıfat anlamıyla), değer bakımından düşük bir seviyede ya da nispeten düşük seviyede bir eylem olarak algılanabileceği anlamıyla, doğru davranış ve iyi yaşam ile ilgilenir Değeri “kötü” olarak nitelendirilebilir.

Daha Fazla Yazılı Soruları İçin Aşağıdaki Linklere Tıklayıp İndirebilirsiniz.
TÜRKÇE DERSİ 6/B SINIF II. DÖNEM I. SINAV SORULARI

Öğretmen bir gün öğrencilerinden derse gelirken yanlarında patates getirmelerini ister. Ertesi gün bütün öğrenciler yanlarında birer kilo patatesle gelir. Öğretmen, patatesleri sıraya koymalarını söyler. Öğrenciler şaşkınlıkla öğretmenlerinin dediğini yapar. Öğretmenleri onlara küskün oldukları kaç kişi varsa o kadar patatesi çantalarına koymalarını söyler. Daha sonra kırgın oldukları kişi sayısı kadar patatesi çantalarına koydurur. En son olarak da kalplerini kıran kişi sayısı kadar patatesi çantalarına koymalarını ister. Öğretmenleri onlardan bu çantayı yanlarından hiç ayırmamaları gerektiğini söyler. Bu, onların ödevidir. Ancak bir hafta sonra patatesler kokmaya başlar ve öğrenciler öğretmenlerine çantayı neden taşıdıklarını sorar. Öğretmenleri onlara şöyle cevap verir: “Birilerine kızmanın, onlara değil size zararı dokunur.”

Bu sayede gerek öğretmenlerimiz gerekse öğrencilerimiz soruları bilgisayarına indirip, ister çıktı alabilirler isterlerse, bilgisayar ortamında çözebilirler. Yazılı soruları sitemiz e-okul ile birebir uyumlu olup kesinlikle müfredata uygun sorulardan oluşmaktadır. Şimdilik yalnızca 4. 5. 6. 7. ve 8. sınıflar için yazılı örnekleri vardır. Çok yakında liselerin de soruları eklenecektir.

Sayfamızda 6. sınıf yazılı soruları ve cevapları 2017 2018 görebilirsiniz. Okullarda yapılan son müfredata göre düzenlenmiş örnek yazılı yoklama sınavlarını yayınlamaya devam ediyoruz. 2017 2018 6. Sınıf yazılı soruları ve cevap anahtarı aşağıdan istediğiniz derslere tıklayarak indirebilirsiniz. 1. Dönem ve 2. Dönem 6. Sınıf yazılı soruları Türkçe, Sosyal Bilgiler, İngilizce. Matematik, Trafik Güvenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen Bilimleri ve diğer dersler için hazırladık. İnsanda dikkat her an vardır, önemli olan bunun çalışılan konu üzerinde toplanabilmesidir. Sevilen ve ilgi duyulan bir konu, dikkatin uyanık tutulmasına yardım eder. Daima belirli yerlerde çalışmak, gürültünün bulunmadığı ortamlarda çalışmak, sandalyede oturarak çalışmak, masada gerekli araçlar dışında başka şeyler bulundurmamak, çalışma yerini 18-20 derece sıcaklıkta tutmak, işleri sıraya koymak, işleri bitirmede kendinizle yarış kararı almak, her seferinde bir çeşit işle çalışmak dikkatin dağılmasını önleyici yöntemlerdir.

6. Sınıf 1. Dönem 1. yazılı Soruları
1. Dönem Türkçe 1. Yazılı Soruları Tıkla
1. Dönem Matematik 1. Yazılı Soruları Tıkla
1. Dönem Sosyal Bilgiler 1. Yazılı Soruları Tıkla
1. Dönem Fen Bilimleri 1. Yazılı Soruları Tıkla
1. Dönem İngilizce 1. Yazılı Soruları Tıkla
1. Dönem Din Kültürü 1. Yazılı Soruları Tıkla

6. Sınıf 1. Dönem 2. Yazılı Soruları
1. Dönem Türkçe 2. Yazılı Soruları Tıkla
1. Dönem Matematik 2. Yazılı Soruları Tıkla
1. Dönem Sosyal Bilgiler 2. Yazılı Soruları Tıkla
1. Dönem Fen Bilimleri 2. Yazılı Soruları Tıkla
1. Dönem İngilizce 2. Yazılı Soruları Tıkla
1. Dönem Din Kültürü 2. Yazılı Soruları Tıkla

6. Sınıf 2. Dönem 1. yazılı Soruları
2. Dönem Türkçe 1. Yazılı Soruları Tıkla
2. Dönem Matematik 1. Yazılı Soruları Tıkla
2. Dönem Sosyal Bilgiler 1. Yazılı Soruları Tıkla
2. Dönem Fen Bilimleri 1. Yazılı Soruları Tıkla
2. Dönem İngilizce 1. Yazılı Soruları Tıkla
2. Dönem Din Kültürü 1. Yazılı Soruları Tıkla

6. Sınıf 2. Dönem 2. Yazılı Soruları
2. Dönem Türkçe 2. Yazılı Soruları Tıkla
2. Dönem Matematik 2. Yazılı Soruları Tıkla
2. Dönem Sosyal Bilgiler 2. Yazılı Soruları Tıkla
2. Dönem Fen Bilimleri 2. Yazılı Soruları Tıkla
2. Dönem İngilizce 2. Yazılı Soruları Tıkla
2. Dönem Din Kültürü 2. Yazılı Soruları Tıkla

Başarılı olmanın yollarından biri de derslerin işlenmesine etkin olarak katılmaktır. Derslerde sürekli edilgin durumda kalan öğrencilerin işlenen konuları anlamaları zordur. Öğrenciler okula gelmeden önce, o gün işleyecekleri konuları gözden geçirmelidirler. Bu sayede hem derslerin işlenişine katılmak için gerekli güveni kazanırlar, hem de öğretmenin anlattıklarını daha kolay anlarlar.

6. Sınıf Yazılı Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder