Teknolojinin Yarar Ve Zararları Konulu Komposizyon Örneği - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Şubat 24, 2018

Teknolojinin Yarar Ve Zararları Konulu Komposizyon Örneği

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Teknolojinin Yarar Ve Zararları Konulu Komposizyon Örneği 

Huha,huha,hi.Buda vuka vika...Bu sözcükler çok ama çok anlamsız.Hatta bazılarınız şuan gülüyor bile.Ama , şunu biliyoruzki , şuanki bizim durumumuz , 1000 sene sonraki kişilerin göreceği durumdur.Tabi o kadar yaşanırsa... Dünya bir bütündür.İnsan beyni sürekli gelişir. Yeni şeyler öğrenmek ister; fakat bu süreçte bir sürü olaylar gerçekleşir. Bazı insanlar alay ederken bazıları kendini geliştirir, '' Ben yapacağım ! '' der. Bir gün olur, Crooks tarafından , KATOT IŞIN TÜPÜ icat edilir. Onun sayesinde televizyonlar çalışır. Elektronlar , atomun etrafında denilir. X-Işınlarına paralel olarak, telefon radyasyon saçan o görünmez ışınlar keşfedilir. 

Teknolojinin Yarar Ve Zararları Konulu Komposizyon Örneği
Teknolojinin Yarar Ve Zararları Konulu Komposizyon Örneği 

Kumandalar, bilgisayarlar, internetler, bir alışveriş mağazasının güvenlik tarayıcısı... vs. Bunların hepsi insan beyni tarafından icat edilir. Tüm bilim adamlarına borçluyuz. Yani kendimize.Çünkü bunları icar eden adamlar bizim adamlarımız.Bizim beyinlerimiz.Bizim insanlarımız. Ülke, ırk, din fark etmez.Biz yaptık bunları ! 

Teknolojiyi biz geliştirdik. İşte böylece dünyaya yarar ve zarar getirdik. Dengeyi bozduk. Radyasyon saçtık. Denge bozuldu artık, çok geç ! Kurtaramayız. Ama teknoloji sayesinde, geliştik.Artı kumandayı elimize alıp tek bir tık ile tüm haberleri veya internet ile mektup yerine e-mektup yoluyla kolaylaşır hale geldik. 

Acil durumlarda, telefondan yerimiz artık tespit edilir güvendeyiz. Aslında teknolojinin tartışması olmaz. Çünkü kaderimiz bu... Biz doğar büyür gelişir ve ölürüz. Evrenden doğar , büyür, gelişir ve yok olur ! Buna mahkumuz. O yüzden yaşamımızı iyi değerlendirmeliyiz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder