Değer Verme Hakkında Kompozisyon Örneği - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Şubat 24, 2018

Değer Verme Hakkında Kompozisyon Örneği

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Değer Verme Hakkında Kompozisyon Örneği 

Her insan saygı duyulmayı sonsuz bir şekilde ister.Çünkü bu insanların geninde vardır.Maslowun ihtiyaçlar hiyerarşisinde bile son basamağın hemen bir altında saygı bölümü yer almaktadır.Yani eğer insan kendini gerçekleştirmek istiyorsa saygı da diğer şartlardan bir tanesidir.Ancak her insan her zamaman başkaları tarafından saygı duyulmaya bilir.Söz gelimi o kişiyi umursamayanlar olabilir.Üstüne üstlük çevresindeki topluluğa karşı saygısını yitirmiş olan birisinin de saygı beklemesi olanaksızdır.

Değer Verme Hakkında Kompozisyon Örneği
Değer Verme Hakkında Kompozisyon Örneği 

Bu nedenle bir insan karşı taraftan saygı görmek ve onurlanmak istiyorsa; önce çevresine karşı saygılı olmalı ve kişilik değerlerine önem vermelidir.Saygı duymak istiyorsak kimseyi rencide etmemeli ve insanları sırf insan olduğu için ayrı bir güzellikle davranmamız gerekli.

Bu konuda yine Ulu Önder Atatürk geliyor aklımıza.Kurtuluş savaşında meclisin önünde bir kısım topluluk merdivenlere düşman bayrağı sermişti.

Fakat Atatürk bu bayrağı görünce kızmış ve derhal kaldırtmıştı.Ne olursa olsun o bir bayrak, onlar yapmış olabilir ama biz Türk milleti olarak değer veririz demişti.İşte Ulu Önder böylesine bir saygı ve sevgiyi bu davranışlarından dolayı kazanmıştır. Saygılı olmayan başkalarının gözünde de saygılı olmayan biri olacaktır...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder