Takma Saç (Peruk) Nasıl Seçilir? - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Aralık 06, 2017

Takma Saç (Peruk) Nasıl Seçilir?

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Takma Saç (Peruk) Nasıl Seçilir?

Alınacak amaca hizmet etmesi gerekiyor alacağımız peruğun.Bir zaruri ihtiyaçtan peruk alınabilir bir de keyfi ihtiyaçtan.Zaruri ihtiyaç nedir,tedavi amaçlı kullanan kişiler ya da mecburcu olarak peruk kullanan kişilerdir.

Tedavi amaçlı kullanan kişilere ilk etapta önerdiğimiz şey,sıcak havalarda ne kadar ince,az ve kısa peruklar tercih edilirse okadar rahat ederler.Çünkü peruk kendi saçımız gibi değil ufak tefek sıkıntılar yaratabiliyor.

Sıcak havalarda özellikle kişiler yürüyüşe gitmek istiyorlar,yazlığına gidiyorlar,alışveriş yapıyorlar.Bunları göz önünde bulundurarak olabildiğince az ve kısa perukları tercih etmek gerekiyor.

Takma Saç (Peruk) Nasıl Seçilir?
Takma Saç (Peruk) Nasıl Seçilir?

Öbür türlü keyfi aldığımız peruktada amaca hizmet etmesi gerekiyor.Örneğin eğer kişi sarışınsa aksi bir renk olmak istediğinde yüzüne hoş gidebilecek bir çok renk seçeneğini deneyip ona göre seçmesi gerekiyor.

Peruklar yapı itibariyle genellikle kahküllü olarak kullanılabiliyor.Özellikle uzun peruklarda incede olsa kahkül düşürmek mecburiyetindeyiz.Alnı dar olan kişiler ya da dar olan kişiler bunlara çok dikkat etmek zorunda.

Kahkül kullanımı mecbur olan peruklarda mesela alnı geniş olan müşterilerimiz ince kahküllü olanları kullanmalı.Öbür türlü yüksek bir kahkülde ya da yoğun bir kahkülde rüzgarda vs.de sorun yaratabiliyor.

Buna mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor.Ten rengi çok önemli alınıcak saçta.Örneğin açık beyaz tenli bir bayanın çok koyu çok sert tonlara gitmemesi gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder