8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Aralık 08, 2017

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 94 5. Ünite Atatürkçülük Atatürk ve Mazlum Milletler Etkinlik Metni Soruları ve Cevapları

Sadece kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne değil aynı zamanda bir çok devlete çağdaş uygarlık için meşale yakan Mustafa Kemal Atatürk, bir çok devlet adamı için de örnek olmuştur. Bu etkinlik sayesinde Atatürk hakkındaki düşüncelerini dile getiren devlet adamlarından örnekler bulacaksınız.

ATATÜRK VE MAZLUM MİLLETLER

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 94 Cevabı

Modem Türkiye Cumhuriyetinin Atatürk liderliğinde bağımsızlık ve çağdaş uygarlık yolunda ortaya koymuş olduğu mücadele ve yaptığı inkılaplar, özellikle sömürge imparatorlukları tarafından zulüm ve haksızlığa uğramış, yer altı ve yer üstü kaynakları sömürülmüş milletlere de örnek olmuştur.

Türk Millî Mücadelesi’nin ve Atatürkçülüğün örnek alındığı ülkeleri araştırarak yazınız. Bu ülkelerdeki tanınmış kişilerin Atatürk hakkındaki düşüncelerini ilgili bölümlere yazınız.

Ülke Adı:
Cevap: Almanya

Düşünce Sahibinin Adı:
Cevap: Almanya Başbakanı Erhardt

Düşünceleri:
Cevap: “Atatürk, yüzyılların geleneklerine bağlı kalmış olan ulusuna, içeride ve dışarıda yeni yollar gösterdi. Demokratik bir hukuk devletinin kurulmasına karşı koyan tüm engelleri ortadan kaldırdı. O, Avrupa’ya ve Batı’ya yönelmekle, yeni Türkiye’nin mukadderatını tayin etmiş oldu. Alman ulusu da bir devlet adamı olarak ona karşı büyük şükran hissi beslemektedir.”
8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 50
8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 50


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 94

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder