8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Aralık 08, 2017

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 74 4. Ünite Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar Çağdaş Türkiye’nin Kuruluş Belgesi Nutuk Etkinlik Metni Soruları ve Cevapları
Bu etkinlik kapsamında Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleme aldığı önemli bir eser olan Nutuk eserini çok yönlü olarak inceleyerek bilgi sahibi olacaksınız.

ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN KURULUŞ BELGESİ NUTUK

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 74 Cevabı

“Nutuk” Mustafa Kemal tarafından 15 Ekim 1927’de TBMM’nin büyük salonunda, CHP’nin ikinci büyük kurultayında altı günde okunmuştur. 1919-1927 arasındaki gelişmeleri anlatan eser, “Büyük Nutuk” ve “Söylev” adlarıyla da anılmaktadır. Aşağıdaki bölümlere, “Nutuk”la ilgili olarak sizden istenen yanıtları yazınız.

A. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk”u hazırlama amaçlarını belirtiniz.
Cevap: Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk eserini Türk devletinin hangi süreçlerden geçerek bu güne gelindiğini anlatmak ve Türk milletine öğütler vermek için kaleme almıştır.

B. İçeriğini bölümlere ayırarak belirtiniz.
Cevap:

Çağdaş Cumhuriyet Devletin Kuruluş Süreci ve Aşamaları

Yakın Tarihimiz ve Birincil Dayanak “Nutuk”

Günümüz Atatürkçülerine Değerli Bir Yönerge Niteliğinde “Nutuk”

İki Metodolojik Konu Çok Önemli

C. Tarihsel bir belge olarak niteliğini değerlendiriniz.
Cevap: Nutuk eseri önemli bir tarihsel belge niteliği taşımaktadır çünkü Nutuk içinde Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelik bir çok tarihsel olay kanıtlara dayandırılarak anlatılmıştır.

D. Çeşitli dillere çevrilerek okunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Cevap: Nutuk, evrensel bir eser haline gelmiştir. Bu nedenle de bir çok dile çevrilen Nutuk eseri bir çok ülkede okunmaktadır.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74
8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 74

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder