6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 76 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Aralık 18, 2017

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 76

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 76

6. Snıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

5. Vişne reçelinin yapımında 3 kg vişneye 1 kg şeker kullanılmaktadır. Bir vişne reçelinde kullanılan şekerin, reçelin tamamına oranını bulunuz.

6. Selin’in oyuncak bebeklerinin sayısının, tokalarının sayısına oranı 3/5’tir. Tokalarının sayısının, bebeklerinin sayısına oranını bulunuz.

7. Aşağıda verilen ifadelerdeki oranları bulunuz. Bu oranların birimli veya birimsiz olduğunu belirtiniz.
a) Bir aile kış mevsiminde 1 ayda 300 m3 gaz tüketiyor……………………………………………….
b) Bir harita gerçekteki 500 km uzunluğu 25 cm olarak gösteriyor…………………………………
c) Bir otomobil 300 km yolu 4 saatte gidiyor……………………………………………………………….
ç) Bir okulda 16 öğretmen, 108 öğrenci bulunuyor………………………………………………………

8. Birimli oran ile birimsiz oran arasındaki farkı örnekle açıklayınız.

9. Defter sayısının kitap sayısına oranı 1/4’tür. İfadesinden ne anladığınızı yazınız.

10. İki atletten birincisi koşu pistinde 5 dakikada 3 tur, ikinci atlet ise 10 dakikada 4 tur atmıştır. Hangi atletin daha süratli olduğunu belirtiniz.

11. “İstanbul” kelimesindeki ünlü harf sayısının, ünsüz harf sayısına oranını bulunuz.

12. Yandaki şekilde mavi karelerin, kırmızı karelere oranı 1/2 ise verilen şekli uygun renklere boyayınız (Şekilde sadece iki renk bulunmakta- dır.).

Cevap:6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder