Silivri'de Fuhuş Çetesi Çökertildi... - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Kasım 02, 2017

Silivri'de Fuhuş Çetesi Çökertildi...

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Silivri'de Fuhuş Çetesi Çökertildi... 

Silivri'de Fuhuş Çetesi Çökertildi... 02 Kasım 2017 Perşembe 13:04 0 0 Çocuk bakmak için geldiler fuhuşa sürüklendiler ‘Türkiye’de yüksek maaşla çocuk bakıcısı aranıyor’ ilanlarına kanarak İstanbul’a gelen kadınların tehdit ve darpla fuhuşa zorlandığı ortaya çıktı Silivri'de 12 ayrı adrese fuhuş operasyonu yapıldı.

Operasyonda 20 yabancı uyruklu kadını fuhuşa zorlayan 5 kişi yakalandı. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri 2.5 ay boyunca teknik ve fiziki takip sonucu tespit ettiği fuhuş çetesine operasyon düzenledi. 

İddialara göre çete, yurtdışında açtıkları internet sitesi vasıtasıyla "Türkiye'de yüksek maaşla çocuk bakıcısı aranıyor" ilanları vererek kadınları tuzağa çekiyor, iş bulma vaadi ile Türkiye'ye gelen kadınları tehdit ve darp ile fuhuşa zorluyorlardı. 

Silivri'de Fuhuş Çetesi Çökertildi...
Silivri'de Fuhuş Çetesi Çökertildi... 

Konuyla ilgili yapılan çalışmalar neticesinde Ahlak Kumar Büro ekipleri Silivri'de 12 adres tespit etti. 27 Ekim günü yapılan eşzamanlı operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. Fuhuşa sürüklenen 20 kadın da kurtarıldı. 

14'ü Moldovalı, 1'i Romanyalı, 5'i de Afrika kökenli olan kadınlar işlemlerinin ardından sınır dışı edildi. Sınır dışı edilen kadınların bazılarında, cinsel ilişki yoluyla bulaşan HIV virüsü olduğu tespit edildi. Bazı kadınların kendilerini döven ve suça sürükleyen şüphelilerden şikâyetçi olmadıkları öğrenildi. 

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan 5 şüpheliden 3'ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Aynı çeteden olduğu tespit edilen 2 kişinin de cezaevinde olduğu öğrenildi. Ayrıca kadınlara yurtdışında aracılık eden bir kadının arandığı ifade edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder