e-Okul VBS giriş üzerinden devamsızlık öğrenme - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Kasım 30, 2017

e-Okul VBS giriş üzerinden devamsızlık öğrenme

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

e-Okul VBS giriş üzerinden devamsızlık öğrenme

e-Okul sınav sonuçları sorgulama sayfası: VBS giriş üzerinden devamsızlık öğrenme


e-Okul öğrenci giriş sayfasından sınav sonuçları öğrenme sayfası Milli Eğitim Bakanlığının resmi sayfasında aktif bir şekilde çalışıyor. e-Okul VBS giriş üzerinden veliler öğrencilerinin son durumunu yakından takip edebiliyor. 

Karne notlarına yakın bir süre de Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitelerinden olan “EBA”da da karne notu hesaplaması yapılabilmektedir.

e-Okul VBS giriş üzerinden devamsızlık öğrenme
e-Okul VBS giriş üzerinden devamsızlık öğrenme

Okulların açılmasıyla birlikte ilk sınavlar yapılmaya başlandı. Sınav sonuçlarını merak eden öğrenciler ve veliler e-Okul’da sorgulama yapabiliyor. Sınav sonuçlarında okullar ayrı ayrı sınav yaptığından ötürü, internet sitesi hızlı ve sağlıklı bir şekilde çalışabiliyor.

e-Okul sayfasına gitmek için tıklayınız

SINAV İTİRAZ NASL YAPILMAKTADIR?

Sınav sonuçlarına itiraz için sistem üzerinden işlem yapılabilmektedir. Öğrencinin girdiği sınavda itiraz edebilme hakkına sahiptir. MEB bunun için bir takım şartlar istemektedir. Şartlar için “Tüm alanları doğru ve eksiksiz doldurmanız ve itiraz konunuzu doğru seçmeniz, işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasına neden olacaktır. Ders isimlerini, kitapçık türünüzü ve soru itirazlarında soru numarasını mutlaka belirtiniz.” yazısı gözükecektir. Öğrenci itiraz için T.C. Kimlik Numarası, cüzdan seri no’su, güvenlik kodu ile giriş yapabilir, öğrenci sınav sonuçlarına itiraz edebilir.

İTİRAZ ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

On yıldır faaliyetini sürdüren e-okul veli, öğretmen, öğrenci arasındaki ilişkiyi teknolojik açıdan en iyi yere getirmeye çalışıyor. 2007 yılından önceki süreçlerde, koordinasyon eksikliği yüzünden birçok öğrenci tam olarak kendini yetiştirememiştir. Öğretmen ve veli arasındaki kopukluğun en büyük bedelini öğrenciler yaşamıştır. 

Her ne kadar veli toplantıları gerçekleşse de, bu toplantılar birebir değil, genel olarak gerçekleşmiştir. Bu da öğrencinin gerek ders başarısını gerek ahlaki durumunu oldukça etkilemiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sistemi sayesinde daha profesyonel, daha modern ve en önemlisi öğrencinin üzerinden daha iyi bir eğitim sağlanmıştır. 2007 yılında açılan site, ilk başlarda sadece öğrencinin sınav notalarına göre sistemini kurarken, ilerleyen yıllarda büyük bir yol kat etmiştir. Bu da veli açısından oldukça önem taşımaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder