Sevgi Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ekim 08, 2017

Sevgi Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Sevgi Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Eşleştiriyorum Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 4. Ünite Ülkemizin Kaynakları Sayfa 91 Eşleştiriyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 91 Cevabı

16. Etkinlik: Eşleştiriyorum

Aşağıdaki sarı kutucuklarda verilen durumlar ile mavi kutucuklardaki sonuç ifadelerini eşleştiriniz. Bir durumun birden fazla sonuca neden olabileceğini unutmayınız.

Cevap:
Su kaynaklarının kirlenmesi ya da azalması ile
Ormanların tahribi ile
Tarım arazisinin azalması ile
Beslenme sorunu ortaya çıkar.
Enerji üretimi azalır.
Su sorunu yaşanır.
Erozyon hızlanır.
Kuraklık artar.
Bitki türleri yok olur.
Ekonomik sorunlar yaşanır.
Çevre kirliliği artar. 

17. Etkinlik: Karikatür Yorumluyorum

Aşağıdaki karikatürleri inceleyiniz. Karikatürlerde anlatılan durum sizce insan yaşamını nasıl etkiler? Bu konudaki tahminlerinizi liste hâlinde yazınız.

Cevap: Denizleri kirletirsek deniz canlılarını yok ederiz. Bu durumda bütün doğayı mahvetmiş oluruz. Yine inşaat artıkları ve betonlaşma da denizlerimizi ve ormanlarımızı yok ederken aslında geleceğimizi de yok etmektedir.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 91

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder