Sevgi Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ekim 08, 2017

Sevgi Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Sevgi Yayınları 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Araştırıyorum-Yorumluyorum Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 5. Ünite Ülkemiz ve  Dünya Sayfa 100 Araştırıyorum-Yorumluyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 100 Cevabı

5. Etkinlik: Araştırıyorum-Yorumluyorum

a. www.tuik.gov.tr İnternet adresinden “Konularına Göre İstatistikler” bölümünen ”Dış Ticaret” bölümünü seçiniz. Buradaki “Dış Ticaret İstatistiklerimden yararlanarak ülkemizin diğer ülkelerden aldığı ve diğer ülkelere sattığı ürünlerin neler olduğunu öğrenerek aşağıya yazınız.

Cevap:
Aldığı ürünler: Petrol, büyükbaş hayvan, doğalgaz
Sattığı Ürünler: fındık, çay, pamuk, incir, üzüm
b. Sizce ülkemiz diğer ülkelere neden bu ürünleri satıyor ya da neden bu ürünleri satın alıyor olabilir? Açıklayınız.

Cevap: Çünkü bu ürünler ülkemizde fazlaca var. Bu ürünler yetiştirilmekte . Bu ürünler açısından ya zenginiz ya da bu ürünleri yetişmesi için gerekli koşullar var.
6. Etkinlik: Tablo Dolduruyorum
Ülkemiz ürettiği ürünlerin bir kısmı ile başka ülkelerin ihtiyaçlarını karşılarken kendisinin ihtiyaç duyduğu bazı ürünleri de diğer ülkelerden satın alır. Buna göre ülkemizin kaynaklarını ve ihtiyaçlarını düşünerek aşağıdaki tabloyu örnekteki gibi doldurunuz.

Kaynaklarımız  FINDIK, ÇAY, İNCİR,ÜZÜM, BOR, PAMUK, TÜTÜN

İhtiyaçlarımız İŞ MAKİNALARI, OTOMATİV , BİLİŞİM ÜRÜNLERİ, ENERJİ KAYNAĞI ÜRETİMLERİ 

Cevap:

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder