E okul veli bilgilendirme Öğretmene not verme dönemi - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Ekim 30, 2017

E okul veli bilgilendirme Öğretmene not verme dönemi

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

E okul veli bilgilendirme Öğretmene not verme dönemi

Öğretmene not verme sistemi nasıl uygulanacak? Öğretmene not verme dönemi başladı. Peki öğretmene notu kimler verecek? E okul girişinden yapılacak uygulama vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan öğretmenlere performansına göre not verme işlemi 12 pilot ilde başladı.

Peki diğer illere ne zaman geçecek?

Sistem gelecek öğretim yılında tüm Türkiye’ye yayılacak.

Öğretmenler için performans değerlendirme sisteminin oluşturulması ve 4 yılda bir 'yeterlilikler' sınavına alınmasının öngörüldüğü belgeye göre, 2 uygulama da 2018 sonuna kadar hayata geçecek. 

E okul veli bilgilendirme Öğretmene not verme dönemi
E okul veli bilgilendirme Öğretmene not verme dönemi

Öğretmene notu, öğrenciler, veliler, diğer öğretmenler ve okul müdürü E-okul sisteminden ortak verecek. 

Öğretmen bu nota göre terfi alacak. Yeni uygulanacak sistem nasıl işleyecek? Hayata geçmesi planlanan uygulama ile öğretmen, gelişimi ve mesleki yeterliliği açısından puanlanacak. 

Okul müdürü, meslektaş, öğrenci ve veli öğretmene not verecek. İşte öğretmene not verme sisteminde tüm merak edilen detaylar ve hangi illerde uygulanacak haberimizden ulaşabilirsiniz…

Öğretmene not verme dönemi başladı. Peki öğretmene notu kimler verecek? Yeni getirilen öğretmen puanla sistemine göre öğretmenler, yöneticileri, öğrencileri, meslektaşları ve veliler tarafından bir değerlendirilmeye tutulacak ve bu değerlendirme sonucuna göre alınan puanlarla kariyerlerinin şekillenmesine etki edecek. Terfi durumu, hizmet puanı hesaplanması ve yurt dışı görevlendirmelerinde bu kriter devreye girecek olup, aldıkları puana göre değerlendirilecekler. Öğretmenler için performans değerlendirme sisteminin oluşturulması ve 4 yılda bir 'yeterlilikler' sınavına alınmasının öngörüldüğü belgeye göre, 2 uygulama da 2018 sonuna kadar hayata geçecek. İşte bunlardan öğretmene performans sistemi hayata geçiyor. 

MEB, 12 ilin valiliğine gönderdiği yazıda pilot uygulamanın Ankara, Antalya, Balıkesir, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Malatya, Mardin, Samsun ve Trabzon'da yaşama geçeceğini duyurdu. Artık öğretmenlere, meslektaşları, öğrenciler ve veliler not verecek. İşte merak edilen tüm detayları sizler için derledik...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder