6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ekim 09, 2017

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sıralıyorum Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 5. Ünite Ülkemiz ve  Dünya Sayfa 138 Sıralıyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 138 Cevabı

10. Etkinlik Sıralıyorum

Aşı yapılarak korunabileceğimiz salgın ve bulaşıcı hastalıkları araştırarak aşağıya sıralayınız.

Cevap: Kızamık, kızamıkçık, kabakulak, influenza (grip), pnömokok, difteri, boğmaca, tetanoz, Hepatit A ve B, meningokok, kuduz, human papilloma virüs ve herpes zoster gibi birçok hastalıktan aşılar sayesinde korunabiliriz.
11. Etkinlik: Kompozisyon Yazıyorum

Aşı olmanın önemini anlatan bir kompozisyon yazınız.

Cevap:
Aşı, insan vücudunun hastalıklara karşı bağışılık kazanması için vücudumuza verilen mikroplardan oluşmaktadır. İnsan vücudu aşı ile bedenimize verilen mikroplara alışır ve böylece vücudumuz daha sonra bu mikropları tanıyarak onlara tepki göstermez ve böylece hastalıklardan da korunmuş olur.

Aşı insan sağlığı açısından çok önemlidir. Özellikle bebeklik ve çocukluk döneminde zorunlu olarak yapılan aşılar çocukları hastalıklara karşı hazırlar ve çocuğun bu mikroplarla karşılaşması durumunda onları hastalıklara karşı korur. Her çocuğun belirli dönemlerde hastalıklara karşı aşılanması gerekmektedir. Bu noktada anne babalara düşen görev bu kritik dönemleri atlamadan çocuğun aşılarını belirlen dönemlerde yaptırmaktır.

Unutmamak gerekir ki aşı hastalıklarla mücadelede ok önemli bir unsurdur. Aşıları yapılmayan çocuklar hastalıklara karşı savunmasız olur ve bu da çok büyük bir tehlike içermektedir. Aşının insan sağlığı açısından önemi çok büyüktür. Sadece bebeklerde ve çocuklarda değil yetişkin insanlarda da aşılama yapılabilir. Bu aşıların en çok bilineni grip aşısıdır. Bu konuda bilinçli olarak aşının salık açısından önemi unutulmamalıdır.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 138

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder