6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 72 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ekim 08, 2017

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 72

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 72

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Kültürümüzü Tanıyorum Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 3. Ünite İpekyolu’nda Türkler Sayfa 72 Kültürümüzü Tanıyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 72 Cevabı

b. Aşağıdaki sorulan cevaplayınız.

1. Yandaki temsilî resmi inceleyiniz. Çadırın özelliklerini belirleyiniz. Gördüklerinizle günümüz çadırları arasındaki farklılıkları belirtiniz.

Cevap: O dönem çadırının iskeletinin ağaçtan yapıldığını görüyoruz. Bunun yanında yere serilen minderler ve minderlerin ortasında yemek yemek ısınmak için yakılan bir ocak görünmektedir. Yerde kilimler ve halılar göze çarpmaktadır. Bugünkü çadırlar ise daha konforlu ve kullanılan malzemeler daha sağlamdır. Daha dayanıklıdır hatta aydınlatma için elektrik bile kullanılmaktadır.
2. Karahanlılar Dönemine ait Kalan Camisi’nin minaresi ile günümüzde yakın çevrenizde bulunan cami minarelerini mimari açıdan karşılaştırınız. Geçmişten günümüze cami minarelerindeki süreklilik gösteren ya da değişime uğramış unsurların neler olduğunu belirtiniz.

Cevap: Karahanlılar dönemindeki minare daha İslami ve geleneksel mimari özellikleri taşırken günümüzdeki minarelerin yapısı modern mimariye daha çok yakındır. Bunun yanında kullanılan malzemelerin de farklı olmaktadır.
3. Selçuklulara ait seramik örneği ile günümüz seramik örneğini karşılaştırınız

Cevap: Selçuklular dönemine ait seramikte İslami motiflerin Arapça yazıların yoğunluğu gözlenirken günümüz seramik örneğinde hem daha canlı renkler hem de daha farklı motiflerin yer aldığını söyleyebiliriz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 72

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder