6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 64 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ekim 08, 2017

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 64

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 64

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Gazneli Mahmut’u Canlandırıyorum Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 3. Ünite İpekyolu’nda Türkler Sayfa 64 Gazneli Mahmut’u Canlandırıyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 64 Cevabı

22. Etkinlik: Gazneli Mahmut’u Canlandırıyorum

Gazneli Mahmut çeşitli bilim insanlarını ve şairlerini sarayında himayesi altına almış, bu bilim insanları ve şairler ile çeşitli sohbetlerde bulunmuş, tartışmalar yapmıştır. Gazneli Mahmut bilim insanı Biruni için “sarayımın en değerli hâzinesi” ifadesini kullanmıştır.

Siz de oluşturacağınız grupla Gazneli Mahmut ve Biruni arasında geçebilecek bir konuşmayı canlandırınız. Canlandırmanızda kullanacağınız senaryoyu aşağıya yazınız.

Cevap: Ey Değerli Bilim İnsanları,
Devletler fethetmek ve savaşlar kazanmak bir devletin gelişmesi için önemli ancak yeterli değildir. Bunun için gelecek adına sizler yapacağınız çalışmalarla insanlığı daha aydınlık günlere götüreceksiniz. Sizler olmadan devletimiz bir hiç olacaktır. Bu yüzden ne lazımsa ne ihtiyacınız varsa hepsi karşılanacaktır. Yeter ki sizler çalışın üretin yazın.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 64

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

1 yorum: